Reklama

Reklama

Dyrektor Euro 2012 chwali losowanie w Warszawie

Dyrektor Euro 2012 Martin Kallen z dumą przechadzał się po PKiN, gdzie odbyło się losowanie grup eliminacyjnych piłkarskich ME. Zapewnił, że impreza, która była pierwszym testem dla Polski jako współorganizatora zawodów, podobała się wszystkim uczestnikom.

"Losowanie było bardzo udane - to świetny start turnieju. Goście mogli poczuć odrobinę Polski. Z tego, co mi mówiono, wszystkim się podobało i byli zadowoleni. Teraz wrócą do domu i będą walczyć na piłkarskich boiskach o możliwość powrotu do Polski ze swoją reprezentacją w 2012 roku" - powiedział Kallen.

"Trudno mi oceniać wyniki losowania. Tradycyjnie grupa A wiąże się z dalekimi podróżami. I nie inaczej jest tym razem - Niemcy muszą jechać do Kazachstanu i Azerbejdżanu. Z kolei ja z niepokojem patrzyłem gdzie trafi moja Szwajcaria" - dodał.

Reklama

W trakcie losowania zaprezentowano filmik podsumowujący 50-lecie mistrzostw Europy. Jako podkład muzyczny wykorzystano balladę numer 1 Fryderyka Chopina.

"Wpadliśmy na ten pomysł wspólnie. Myśleliśmy o motywie przewodnim obchodów i okazało się, że Chopin i świętowanie rocznicy rywalizacji o prymat w Europie świetnie pasowały do siebie" - wyjaśnił Szwajcar.

Kallen odpowiada w UEFA za prawidłowy przebieg turnieju i dlatego jest częstym gościem w Polsce i na Ukrainie. Na bieżąco śledzi przygotowania w obu krajach.

"Myślę, że jesteśmy na dobrym torze, choć jeszcze wiele pracy czeka zarówno Polskę, jak i Ukrainę. Każdego miesiąca patrzymy z uwagą na postępy. Na chwilę obecną nie jesteśmy całkowicie zadowolenie, ale UEFA nigdy nie jest zadowolona w 100 procentach przed turniejem" - zapewnił Kallen.

CZYTAJ TAKŻE

Zobacz grupy eliminacyjne do Euro 2012

Futbolowa Anglia już żyje meczami z Walią

Euro 2012: Mieli nielegalne identyfikatory na losowanie, są w areszcie

Dowiedz się więcej na temat: Warszawa | losowanie | Euro 2012

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje