Dwóch Polaków w bramce, wygrana Celtiku

Celtic Glasgow pokonał na własnym stadionie Glasgow Rangers 2-1 we wtorkowym spotkaniu szkockiej Premier League, odnosząc pierwsze zwycięstwo w Old Firm derby od ponad roku.

Przyczyniło się do niego dwóch Polaków - Artur Boruc i zastępujący go z powodu złamania palca Łukasz Załuska.

Dla "The Bhoys" wtorkowa wygrana była na otarcie łez, gdyż w lidze zapewnili sobie pewne, drugie miejsce. Mecz zaczął się pechowo dla gości. Już w piątej minucie musieli dokonać roszady w bramce. Interweniujący Allan McGregor źle upadł i zmienił go Neil Alexander.

Chwilę później Celtic objął prowadzenie, gdy po uderzeniu z rzutu wolnego Lee Naylora, piłka jeszcze odbiła się od obrońcy Rangers Davida Weira wpadając w róg bramki.

Wyrównanie padło w 43. minucie. Po świetnym dośrodkowaniu Stevena Whittakera celnym uderzeniem głową popisał się Kenny Miller.

Gospodarze jeszcze przed przerwą strzelili drugiego gola Tym razem dokładną centrą popisał się Naylor, a skuteczną "główkę " zaprezentował Marc-Antoine Fortune.

Osiem minut po zmianie stron doszło do drugiej w meczu zmiany w bramce. Kontuzjowanego Boruca, który urazu nabawił się jeszcze pod koniec pierwszej połowy, zastąpił Załuska.

Rangers, dla których była to trzecia porażka w sezonie, kończyli mecz w dziesiątkę, gdyż w doliczonym czasie czerwoną kartkę zobaczył Lee McCulloch.

Zobacz składy z tego meczu

Dowiedz się więcej na temat: mecz | Celtic | Glasgow Rangers | wygrana | Celtic Glasgow | Glasgow