Reklama

Reklama

Dwóch piłkarzy Jagiellonii zagra z mistrzami świata

Dwaj obrońcy Jagiellonii Białystok - 25-letni Tadas Kijanskas i o 7 lat starszy Andrius Skerla otrzymali kolejne powołania na zgrupowanie reprezentacji Litwy, które odbędzie się od 4 do 13 października. Pierwszy z nich ma na koncie 7 występów w drużynie narodowej, drugi zaś 78 i jest rekordzistą kraju pod tym względem - informuje oficjalny serwis klubowy.

października Litwa w ramach eliminacji do Euro 2012 zmierzy się w Salamance z Hiszpanią, a cztery dni później rywalem naszych sąsiadów w meczu towarzyskim będzie Arabia Saudyjska. Spotkanie to zostanie rozegrane w tureckim Stambule.

Reprezentacja Litwy, po dwóch seriach spotkań w eliminacjach do Euro 2012, niespodziewanie plasuje się na drugim miejscu w tabeli grupy 1, za Szkocją. Oba zespoły zgromadziły po cztery punkty. Litwini zremisowali u siebie 0-0 ze Szkocją oraz pokonali na wyjeździe Czechów.

Reklama

- Każde powołanie do reprezentacji cieszy, bo to jest zaszczyt i wyróżnienie - powiedział Tadas Kijanskas. - Myślę, że klub także ma z tego satysfakcję. Ja dopiero zaczynam występy w reprezentacji, ale Andrius to już można powiedzieć weteran, bo tych meczów ma koło osiemdziesięciu. Jeżeli chodzi o najbliższy mecz to na pewno faworytem są Hiszpanie, którzy niedawno wywalczyli mistrzostwo świata i nie ma co ukrywać, że czeka nas ciężkie spotkanie. Jednak przed meczami ze Szkocją i Czechami też nikt na nas nie stawiał a wywalczyliśmy w tych meczach cztery punkty. Tak więc boisko wszystko zweryfikuje, na pewno jednak powalczymy.

Dowiedz się więcej na temat: Euro 2012 | Tadas Kijanskas

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje