Reklama

Reklama

Dwie wygrane polskich hokeistów na trawie

​Polscy hokeiści na trawie pokonali Austrię 4-3 i Niemcy 5-4 w kolejnych meczach halowego turnieju Rohrmax Cup rozgrywanego w Wiedniu.

Dla "Biało-czerwonych" to ostatni sprawdzian przed mistrzostwami Europy, które w dniach 15-17 stycznia odbędą się w Pradze.  

Reklama

Zwycięstwo nad Niemcami, jedną z najlepszych drużyn w halowej odmianie hokeja, to spory sukces podopiecznych Karola Śnieżka. Szkoleniowiec przyznał jednak, że nie było to najlepsze spotkanie w wykonaniu jego podopiecznych.

- Tak naprawdę nie zagraliśmy najlepszego meczu, podobnie jak Niemcy, ale wygraliśmy zasłużenie. To świadczy o naszej sile, ale też i rezerwach. Byliśmy bardziej konsekwentni i skuteczni. Takie spotkanie miało się nam przytrafić na mistrzostwach Europy - powiedział szkoleniowiec.

Polacy we wcześniejszym sobotnim pojedynku pokonali Austrię 4-3. Oba spotkania były niezwykle zacięte.

- Z Austriakami przy stanie 3-3 wycofaliśmy bramkarza i zdobyliśmy zwycięskiego gola. Z kolei z Niemcami, przy naszym prowadzeniu 5-4 rywale grali bez golkipera i my uczyniliśmy to samo. Już po regulaminowym czasie Niemcy mieli krótki róg, ale mimo że nie mieliśmy bramkarza, udało nam się obronić. Nie ukrywam, że trochę dopisało nam szczęście - dodał Śnieżek.

Na inaugurację turnieju w piątek Polacy przegrali z Czechami 7-8. W niedzielę "Biało-czerwonych" czekają dwa spotkania - z mistrzem Austrii SV Arminen Wiedeń i Szwajcarią.

Wyniki:

Polska - Austria 4-3 (2-2)

Bramki dla Polski - Krystian Makowski - dwie, Bartosz Żywiczka i Michał Raciniewski.

Polska - Niemcy 5-4 (2-2)

Bramki dla Polski - Tomasz Górny, Karol Majchrzak, Krystian Makowski, Dawid Zimnicki i Jakub Janicki.

Dowiedz się więcej na temat: hokej na trawie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje