Reklama

Reklama

Dwie polskie gimnastyczki powalczą o kwalifikację na igrzyska w Rio

Reprezentantki Polski, które startowały w Glasgow w mistrzostwach świata w gimnastyce sportowej wywalczyły dwa miejsca w wieloboju do kwietniowego turnieju kwalifikacyjnego Igrzysk XXXI Olimpiady w Rio de Janeiro w 2016 roku.

Z tych kwalifikacji, które odbędą się w mieście igrzysk Rio de Janeiro, prawo występu w turnieju olimpijskim uzyska tylko jedna zawodniczka z danego państwa.

- Były inne plany, których niestety nie udało się zrealizować, bowiem na przeszkodzie stanęły kontuzje. Cieszymy się z tych dwóch miejsc wywalczonych przez nie do turnieju kwalifikacyjnego - powiedziała prezes Polskiego Związku Gimnastyki Sportowej Barbara Stanisławiszyn.

Urazu stawu skokowego w czerwcu doznała liderka drużyny Marta Pihan-Kulesza (MKS Kusy Szczecin). Weszła późno w okres przygotowań do mistrzostw świata w Szkocji, co odbiło się na niezbyt udanym starcie.

Reklama

Identyczna kontuzja przytrafiła się trenującej w Los Angeles Almie Kuc. Kłopotów ze stawem łokciowym nabawiła się w igrzyskach europejskich w Baku Paula Plichta (UKS SMS Olsztyn). W Glasgow chwila nieuwagi na równoważni pozbawiła szans na dobrą ocenę Katarzynę Jurkowską-Kowalską (TS Wisła Kraków).

Walka w Glasgow o byt w czołówce była niezwykle zacięta. O wysokim poziomie najlepiej niech świadczy wyeliminowanie z czołowej ósemki kwalifikującej się do igrzysk takich rutynowanych zespołów jak Rumunia, Francja czy też Włochy.

Jedyny reprezentant Polski w MŚ 2015 Adam Rzepa (BKSG Zawisza Bydgoszcz) nie odegrał w imprezie żadnej roli.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje