Reklama

Reklama

Dudek: A może 6 miast na Euro?

Decyzję UEFA w sprawie przyznania miastom organizacji Euro 2012 komentowało już wielu polityków i sportowców. Ostatnio na temat pominięcia Krakowa i Chorzowa przez władze europejskiego futbolu wypowiedział się także Jerzy Dudek. Bramkarz Realu Madryt wyraził opinię na swojej oficjalnej stronie internetowej.

"Dudi" stwierdził, że kibicował Krakowowi i Chorzowowi. Jego zdaniem te dwa miasta wciąż mają szanse na organizacje Euro 2012, muszą tylko czekać na potknięcia miast z Ukrainy.

"UEFA ogłosiła długo oczekiwaną decyzję w sprawie miast, które zorganizują Euro 2012. Było to raczej potwierdzenie wcześniej już znanych informacji: Warszawa, Poznań, Gdańsk i Wrocław. Szkoda tylko, że przez ostatnie doniesienia medialne wielkie nadzieje zrobiono kibicom z Chorzowa oraz Krakowa.

Reklama

Teraz, w tych miastach, którym też po cichu kibicowałem, zapanował lekki smutek. Ale myślę, że mimo tego należy kontynuować ciężką pracę. Jeśli nie będą odstawały infrastrukturą od pozostałych, to może UEFA zgodzi się na rozegranie mistrzostw w sześciu polskich miastach?

Głowa do góry. Tak naprawdę wszyscy jesteśmy zwycięzcami. Choć wciąż będzie na pewno wiele spekulacji na temat naszych słabości - wytykania, kto z czym nie zdążył. I kto ewentualnie ma w zamian za to dostać organizację: Włosi, czy Niemcy. Ale to już nie ma sensu, bo UEFA wyraźnie stoi po naszej stronie. Mamy w niej wielkiego sojusznika. Do boju Polska i Ukraina!"

Dowiedz się więcej na temat: UEFA | Jerzy Dudek | Euro 2012

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje