Reklama

Reklama

Drzymała milczy

23 piłkarzy wzięło udział w pierwszych zajęciach Groclinu Dyskobolii Grodzisk. Po nieudanej fuzji ze Śląskiem Wrocław, w grodziskim klubie wciąż jest wiele znaków zapytania. Właściciel grodziskiej drużyny Zbigniew Drzymała nie zabrał jeszcze głosu od czasu, gdy prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz zerwał negocjacje dotyczące połączenia Groclinu i Śląska. W środę pojawił się w klubie, ale po to by ...zagrać w tenisa.

Odmówił skomentowania zamieszania jakie towarzyszy w ostatnich dniach jego zespołowi. Tymczasem piłkarze Dyskobolii zgodnie z planem zjawili się w środowe popołudnie na pierwszych po letniej przerwie zajęcia. W treningu wzięło udział 23 piłkarzy, w tym m.in. Vlade Lazarevski. Reprezentant Macedonii ostatnie trzy miesiące grał w ukraińskim Metaliście Charków. Okres wypożyczenia się skończył, więc Lazarevski wrócił do Grodziska. Trzeci z "grodziskich" Macedończyków - Pance Kumbev w treningu nie uczestniczył. Jak sam potwierdził, jest już pewne że w przyszłym sezonie zagra w Legii Warszawa, wraz z innym już byłym piłkarzem Groclinu - Piotrem Rockim.

Reklama

Trochę nieoczekiwanie na pierwszych zajęciach pojawił się Adrian Sikora. Jeden z najlepszych strzelców ubiegłego sezonu podpisał dwuletnią umowę z hiszpańskim drugoligowcem - Realem Murcią. Do końca czerwca ma jednak ważną umowę z Groclinem i chce się z niej w pełni wywiązać, a przy okazji lepiej przygotować do gry w nowym klubie. Szkoleniowiec grodziskich piłkarzy Jacek Zieliński nie ukrywa, że sytuacja w jakiej znalazł się klub, nie jest komfortowa.

"Dziś jest wiele niejasności, znaków zapytania. W tej chwili nie wiemy, jaki będziemy mieli budżet, jakie są plany wobec nas. Liczę się z tym, że może ktoś jeszcze od nas odejdzie. Na pewno nie będzie to już ten sam Groclin co w rundzie wiosennej. Uważam, że jednak stać nas na złożenie solidnego zespołu, ale jaki on będzie - na razie sam nie wiem" - stwierdził.

Piłkarze Groclinu już w najbliższą sobotę zagrają pierwszy sparing - z rosyjskim Amkarem Perm na własnym obiekcie. We wtorek zmierzą się z Pogonią Szczecin. Grodziszczanie pod koniec czerwca wyjadą na dwutygodniowe zgrupowanie do austriackiego Seefeld. Tam czekają na nich bardzo atrakcyjni sparingpartnerzy: Dynamo Kijów, Olympiakos Pireus, mistrz Rumunii - CFR Cluj oraz inny zespół z tego kraju - Unirea Urziceni.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL