Reklama

Reklama

Drzewiecki: Ryzyka nie ma

Minister sportu Mirosław Drzewiecki powiedział, że ostatni cokwartalny raport UEFA o przygotowaniach Polski i Ukrainy do piłkarskich mistrzostw Europy w 2012 roku pokazuje znaczny postęp prac w Polsce. Przyznał, że w raporcie jest więcej zastrzeżeń wobec przygotowań na Ukrainie.

Ryzyka, które występowały wcześniej, dzisiaj nie występują" - powiedział dziennikarzom Drzewiecki, który przebywa w piątek razem z premierem Donaldem Tuskiem na Ukrainie.

Drzewiecki zaznaczył, że wcześniej raport UEFA wskazywał na wiele zagrożeń, jeśli chodzi o przygotowania Polski do Euro 2012 (tzw. czerwonych kolorów).

Drzewiecki wyjaśnił PAP, że czerwony kolor oznacza bardzo wysokie ryzyko nie przygotowania danej dziedziny do mistrzostw, żółty - małe ryzyko, a zielony - brak ryzyka.

Reklama

"Dzisiaj czerwony kolor występuje tylko w przypadku lotnisk. Wszędzie indziej, czyli w transporcie, stadionach, bazie hotelowej mamy żółte i zielone kolory. To świadczy o tym, że jesteśmy dużo bliżej, niż dalej" - dodał minister sportu.

Przyznał też, że na Ukrainie - według raportu UEFA - jest dużo więcej do zrobienia, jeśli chodzi o przygotowania do Euro 2012

Reklama

Reklama

Reklama