Reklama

Reklama

"Dobra robota procentuje"

Portugalski ośrodek w Lago Azul jest doskonale znany polskim wioślarzom. Trener trzykrotnych mistrzów świata w czwórce podwójnej Aleksander Wojciechowski nie jest już w stanie policzyć ile razy był tam na zgrupowaniu. Wie tylko, że dobrze wykonana tam praca przynosi efekty w sezonie

- Do Lago Azul polecimy w piątek po południu - powiedział Aleksander Wojciechowski. - W portugalskim ośrodku byłem na obozach na pewno ponad dziesięć razy i wiem, że dobrze wykonana tam praca przynosi efekty. Tam tworzyliśmy fundamenty pod złote medale w ostatnich trzech mistrzostwach świata.

Reklama

Trzykrotni mistrzowie świata w czwórce podwójnej w grudniu byli na zgrupowaniu w Zakopanem, w styczniu w Szklarskiej Porębie, a w lutym w hiszpańskiej Sierra Nevadzie.

- W Sierra Nevadzie mieliśmy piękną pogodę, którą wykorzystywaliśmy do biegania na nartach - powiedział Aleksander Wojciechowski. - Dużo czasu spędziliśmy na siłowni.

Czwórka podwójna, podobnie jak inni członkowie kadry wioślarskiej, spędzi w Lago Azul trzy tygodnie. Do kraju przylecą na święta wielkanocne i ponownie wrócą na treningi do Portugalii.

Pierwszy międzynarodowy start trzykrotni mistrzowie świata będą mieli w maju w Pucharze Świata w Monachium.

Dowiedz się więcej na temat: Czwórka podwójna | Wojciechowski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama