Reklama

Reklama

DMŚ w badmintonie ponownie przełożone

Tegoroczne drużynowe mistrzostwa świata w badmintonie zostały po raz drugi przełożone z powodu koronawirusa. Pierwotnie impreza w Aarhus miała się odbyć w maju, po czym została przesunięta na sierpień, a teraz na październik.

Kolejna zmiana terminu wynika z przedłużenia przez duński rząd do końca sierpnia zakazu organizacji imprez masowych. Tym samym przeprowadzenie drużynowego mundialu badmintonistów w dniach 15-23 sierpnia stało się nierealne.

- Jesteśmy przekonani, że uda nam się zorganizować bezpieczne i udane mistrzostwa w październiku. Będziemy wciąż monitorować sytuację i reagować na zmiany - podkreślił sekretarz generalny Światowej Federacji Badmintona (BWF) Thomas Lund.

Rywalizacja międzynarodowa w tej dyscyplinie, podobnie jak w większości innych, została wstrzymana z powodu pandemii w połowie marca.

Reklama

W ubiegłym miesiącu poinformowano, że nie odbędzie się pięć zaplanowanych na kwiecień turniejów kontynentalnych zaliczanych do kwalifikacji olimpijskich, w tym mistrzostwa Europy w Kijowie (21-26 kwietnia). Ich organizatorzy wciąż szukają nowych terminów.

W Danii odnotowano ponad 9 tysięcy przypadków zakażenia koronawirusem i ponad 430 ofiar śmiertelnych.

an/ krys/

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy