Reklama

Reklama

DME w tenisie stołowym. Od 2019 roku zmiana formuły rozgrywek

Po 24 zespoły kobiet i mężczyzn będą uczestniczyć od 2019 roku w drużynowych mistrzostwach Europy w tenisie stołowym. W zakończonej w niedzielę tegorocznej edycji DME w Luksemburgu startowało 80 ekip - 38 żeńskich i 42 męskie.

- Tylko 24 zespoły zagrają w DME za dwa lata, ale za to wszystkie będą miały szansę walczyć o medale. W kwalifikacjach nie będzie uczestniczył obrońca tytułu i gospodarz mistrzostw. W turnieju finałowym 24 drużyny zostaną podzielone na osiem grup po trzy zespoły. Zwycięzcy każdej z nich awansują do ćwierćfinałów i dalej będą rywalizować systemem pucharowym - powiedział dyrektor sportowy Polskiego Związku Tenisa Stołowego Stefan Dryszel.

Do tej pory o medale DME walczyło 16 najlepszych reprezentacji kobiecych i męskich (po cztery drużyny w czterech grupach w najwyższej kategorii) wyłonionych w kwalifikacjach. Pozostałe mogły zająć co najwyżej 17. miejsce. Teraz zwiększy się liczba ekip grających o tytuły.

Reklama

- Eliminacje potrwają przez cały 2018 i do połowy 2019 roku. Będą na pewno koszyki, pytanie, czy według rankingu światowego czy na podstawie wyników w Luksemburgu - dodał Dryszel.

W Luksemburgu złote krążki zdobyli Niemcy i Rumunki. "Biało-czerwoni" spisali się gorzej niż w poprzednich edycjach; Polki były 7., a Polacy uplasowali się na 12. pozycji.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje