Reklama

Reklama

Diamentowa Liga - Majewski drugi w pchnięciu kulą

Tomasz Majewski (AZS AWF Warszawa) zajął drugie miejsce w zawodach Diamentowej Ligi w Rzymie. Mistrz olimpijski z Pekinu uzyskał w konkursie pchnięcia kulą swój najlepszy wynik w tym roku 21,20. Wygrał Kanadyjczyk Dylan Armstrong - 21,60.

Na miejscach 3-6 uplasowali się Amerykanie. Trzeci był mistrz świata z 2007 roku Reese Hoffa - 21,13, a czwarty mistrz z 2009 roku Christian Cantwell - 21,09.

Reklama

Żaneta Glanc (AZS Poznań) zajęła szóste miejsce w konkursie rzutu dyskiem. W drugiej próbie uzyskała rezultat 59,91. Zwyciężyła mistrzyni Europy z Barcelony Chorwatka Sandra Perkovic - 65,56. Polka, czwarta zawodniczka mistrzostw świata w Berlinie 2009, w drugim mityngu w Szanghaju w połowie maja była ósma z rezultatem 59,68.

Perkovic wyprzedziła Kubankę Yarelis Barrios - 64,18 i Niemkę Nadine Mueller - 63,17.

Wyniki trzeciego w tym sezonie lekkoatletycznego mityngu Diamentowej Ligi, który w czwartek odbył się w Rzymie:

mężczyźni

100 m

1. Usain Bolt (Jamajka) 9,91

2. Asafa Powell (Jamajka) 9,93

3. Christophe Lemaitre (Francja) 10,00

200 m

1. Andrew Howe (Włochy) 20,31

2. Marvin Anderson (Jamajka) 20,49

3. Rondell Sorrillo (Trynidad) 20,68

400 m

1. Chris Brown (Bahrajn) 45,16

2. Jermaine Gonzales (Jamajka) 45,43

3. Jonathan Borlee (Belgia) 45,53

800 m

1. Khadevis Robinson (USA) 1.45,09

2. Mbulaeni Mulaudzi (RPA) 1.45,50

3. Mohammad M. Al-Azemi (Kuwejt) 1.45,52

5000 m

1. Imane Merga (Etiopia) 12.54,21 najlepszy w tym roku wynik na świecie

2. Isiah Kiplangat Koech (Kenia) 12.54,59 3. Vincent Kiprop Chepkok (Kenia) 12.55,29

400 m ppł

1. Louis van Zyl (RPA) 47,91

2. David Greene (W. Brytania) 48,24

3. Angelo Taylor (USA) 48,66

tyczka

1. Renaud Lavillenie (Francja) 5,82 najlepszy w tym roku wynik na świecie

2. Malte Mohr (Niemcy) 5,72

3. Maksym Mazuryk (Ukraina) 5,62

kula

1. Dylan Armstrong (Kanada) 21,60

2. Tomasz Majewski (Polska) 21,20

3. Reese Hoffa (USA) 21,13

trójskok

1. Phillips Idowu (W. Brytania) 17,59

2. Christian Olsson (Szwecja) 17,29

3. Alexis Copello (Kuba) 17,14

sztafeta 4x100 m

1. Kanada 38,65

2. Włochy 38,89

3. Niemcy 39,09

4. Polska 39,24

kobiety

200 m

1. Bianca Knight (USA) 22,65

2. Kerron Stewart (Jamajka) 22,74

3. Debbie Ferguson-McKenzie (Bahamy) 22,76

400 m

1. Allyson Felix (USA) 49,81 najlepszy w tym roku wynik na świecie

2. Amantle Montsho (Botswana) 50,47

3. Francena McCorory (USA) 50,70

1500 m

1. Maryam Yusuf Jamal (Bahrajn) 4.01,60 najlepszy w tym roku wynik na świecie

2. Meskerem Legesse (Etiopia) 4.02,12

3. Gelete Burika (Etiopia) 4.03,28

100 m ppł

1. Dawn Harper (USA) 12,70

2. Kellie Wells (USA) 12,73

3. Danielle Carruthers (USA) 12,80

3000 m z przeszkodami

1. Milkah Cheiywa (Kenia) 9.12,89 najlepszy w tym roku wynik na świecie

2. Sofia Assefa (Etiopia) 9.15,04

3. Habiba Ghribi (Tunezja) 9.20,33

...

9. Katarzyna Kowalska (Polska) 9.50,33

wzwyż

1. Blanka Vlasic (Chorwacja) 1,95 najlepszy w tym roku wynik na świecie 2. Levern Spencer (St. Lucia) 1,92 3. Melanie Melfort (Francja) 1,92

w dal

1. Brittney Reese (USA) 6,94

2. Funmi Jimoh (USA) 6,87

3. Eloyse Lesueur (Francja) 6,64

dysk

1. Sandra Perkovic (Chorwacja) 65,56

2. Yarelis Barrios (Kuba) 64,18

3. Nadine Mueller (Niemcy) 63,17

...

6. Żaneta Glanc (Polska) 59,91

młot

1. Maria Abakumowa (Rosja) 65,40

2. Christina Obergfoll (Niemcy) 63,97

3. Barbora Spotakova (Czechy) 63,32

Dowiedz się więcej na temat: "Mistrz" | Tomasz Majewski | azs awf warszawa | pchnięcie kulą

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje