Reklama

Reklama

"Diabeł" przestał cały mecz

Mimo, że Dymitar Berbatow w Manchesterze United jest jedną z gwiazd zespołu, jego występ w ostatnich meczach reprezentacji Bułgarii pozostawiał wiele do życzenia. Specjaliści po analizie meczu obliczyli, że gracz "Czerwonych Diabłów" w meczu z Włochami więcej stał niż biegał po boisku.

Napastnik "Czerwonych Diabłów" zanotował bardzo słabe występy w zakończonych bezbramkowymi remisami spotkaniach z Gruzją i Włochami. Bułgarscy kibice byli tak wściekli na piłkarzy, że na lotnisku w Sofii obrzucili wracających z meczu piłkarzy jajkami i papierem toaletowym. Oprócz Berbatowa, dostało się również graczom Man City i Aston Villi : Martinowi Petrowowi i Stilianowi Petrowowi

W Bułgarii pojawiły się informacje, że Berbatow nie zagra już w reprezentacji. Piłkarzowi dostało się od wiceprezydenta bułgarskiej federacji, Jordana Leczkowa. - Jego zadaniem jest strzelanie bramek, tak by kadra wygrywała mecze. W meczu z Włochami Berbatow przebiegł zaledwie 2000 metrów, czyli pięć razy mniej niż w przeciętnym meczu ligowym na Wyspach. Jest kapitanem, musi motywować swoich kolegów i być ich wzorem na boisku - ocenił.

Reklama

Krytykuje go również selekcjoner kadry, Plamen Markow. - Dymitar jest daleki od swojej najlepszej formy. Jeśli ktoś nie chce grać dla Bułgarii nie będzie powoływany - odpowiedział trener, który prawdopodobnie nie skorzysta z usług snajpera Manchesteru United w najbliższym towarzyskim meczu z Serbią.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje