Reklama

Reklama

Dekorglass Działdowo w finale superligi tenisistów stołowych

Pierwszym finalistą superligi tenisistów stołowych został Dekorglass Działdowo. W rewanżowym meczu półfinałowym działdowianie pokonali u siebie Kolping Frac Jarosław 3:0

Przegrani w tym dwumeczu otrzymają brązowy medal.

Reklama

Pierwsze spotkanie, rozegrane na Podkarpaciu, zakończyło się wygraną Dekorglassu 3:1. W rewanżu ponownie lepsi byli pingpongiści z Działdowa, którzy tym razem nie stracili żadnego punktu.

Trener Dekorglassu Piotr Kołaciński powiedział, że wbrew temu, co może sugerować wynik, nie było to łatwe zwycięstwo. Jak przyznał, nie spodziewał się takiego ustawienia, w jakim wystąpiła drużyna przeciwnika.

- Swojego najlepszego zawodnika postawili na numer trzy i tym sposobem doszło do dwóch konfrontacji, których przed meczem chcieliśmy uniknąć. Mam na myśli grę Patryka Chojnowskiego z Robertem Florasem i Jiri Vrablika z Wangiem Zeng Yii. Wcześniej w pojedynkach między nimi w większości wygrywali nasi goście, ale dzisiaj obaj moi zawodnicy zagrali świetne zawody - mówił.

Kołaciński ocenił, że jego drużyna zasłużyła na grę w finale, bo przez cały sezon prezentowała równą, wysoką formę. Przypomniał, że to właśnie awans do finału był celem stawianym przed sezonem przez władze klubu.

- Natomiast zarówno ja, jak zawodnicy zapewniamy, że jedziemy na finał głodni walki, z wiarą w końcowy sukces - dodał.

Drugi uczestnik finału zostanie wyłoniony w sobotę w Grudziądzu. Broniąca tytułu Olimpia-Unia Grudziądz zmierzy się tam w rewanżowym meczu z 3S Polonią Bytom. Na Śląsku triumfowali mistrzowie Polski 3:1.

Tegoroczne półfinały rozgrywane są według zmienionych reguł - decyduje wynik meczu i rewanżu, w poprzednich sezonach rywalizowano do dwóch wygranych.

Finał superligi odbędzie się 4 czerwca w podwarszawskiej Lesznowoli.

Wyniki rewanżowego meczu półfinałowego w Działdowie:

Dekorglass Działdowo - Kolping Frac Jarosław 3:0

Tang Peng - Bartosz Such 3:1 (10:12, 11:4, 11:7, 11:8)

Patryk Chojnowski - Robert Floras 3:2 (11:8, 11:6, 6:11, 4:11, 11:7:)

Jiri Vrablik - Wang Zeng Yi 3:1 (7:11, 11:7, 12:10, 11:7)

Dowiedz się więcej na temat: tenis stołowy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje