Reklama

Reklama

Decyzja o barażach do 15 lipca

Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej ustalił w sobotę, że najpóźniej do 15 lipca zbierze się Komisja do spraw Nagłych i ustali jakie drużyny wystąpią w barażach o prawo gry w ekstraklasie.

- Decyzja będzie podjęta bez względu na rozstrzygnięcia w Trybunale przy PKOl i sądzie. Jeśli nie zdążą się zająć tą sprawą do tego czasu - trudno. Dzięki temu ekstraklasa będzie mogła ruszyć we wcześniej ustalonym terminie - wyjaśnił prezes PZPN Grzegorz Lato w trakcie Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Delegatów w Warszawie.

- Nie chcę gdybać na temat tego, co się stanie jeśli decyzje Trybunału zapadną po 15 lipca. Mam nadzieję, że nastąpi to wcześniej - dodał Lato.

Podkreślił też, że obecne zamieszanie nie jest winą PZPN. Problem Widzewa Łódź wyniknął z wygranej sprawy kasacyjnej przed Sądem Najwyższym. Z kolei ŁKS Łódź nie wypełnił w terminie wymogów licencyjnych.

Reklama

Zapytany o planowane głosowanie nad abolicją dla klubów zamieszanych w aferę korupcyjną Lato jest zdania, że 90-lecie PZPN to dobry termin, by podjąć taką decyzję.

- Albo będzie to kompletna abolicja, albo wcale nie ma sensu głosować. Wiem, że część klubów jest niezadowolona z tego projektu, ale kiedyś trzeba to przerwać - karanie nie służy rozwojowi polskiej piłki nożnej - podkreślił Lato.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL