Reklama

Reklama

Dawid Kupczyk - bobsleje

Bardzo doświadczony zawodnik. Igrzyska w Vancouver będą już czwartymi w karierze pochodzącego z Jeleniej Góry sportowca. Kupczyk reprezentował Polskę na trzech ostatnich olimpiadach w Nagano (1998), Salt Lake City (2002) i Turynie (2006). Za każdym razem czteroosobowa załoga, w której występował poprawiała swoją pozycję.

W Nagano "Biało-czerwoni" uplasowali się na 22. miejscu, cztery lata później awansowali na 18., a w Turynie na 15. lokatę. Trzymamy kciuki za to, by w Kanadzie Kupczyk i spółka wywalczyli kolejny awans.

Reklama

Dawid Kupczyk

Data urodzenia: 10.05.1977

Wzrost: 182 cm

Waga: 90 kg

Klub: KS Śnieżka Karpacz

Dyscyplina: bobsleje

Konkurencja: czwórki

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy