Reklama

Reklama

Dartom Bogoria - Unia-AZS AWFiS Gdańsk 1:3 w superlidze tenisistów stołowych

​Broniąca tytułu Unia-AZS AWFiS Gdańsk na wyjeździe pokonała Dartom Bogorię Grodzisk Mazowiecki 3:1 w meczu 22. kolejki superligi tenisistów stołowych.

Jeden z punktów zdobył 16-letni debiutant Jan Zandecki. W poniedziałek zakończył się sezon zasadniczy.  Dwa pojedynki wygrał dotychczas rezerwowy Szwed Mattias Oversjo. Punkt dla Dartomu wywalczył Daniel Górak.

Reklama

W półfinale play off Unia-AZS AWFiS zagra z Zooleszcz Gwiazdą Bydgoszcz, a zespół z Grodziska spotka się z Dekorglassem Działdowo.

W poniedziałkowych spotkaniach bydgoszczanie, w składzie ze swym trenerem-menedżerem Zbigniewem Leszczyńskim, przegrali z Dojlidami Białystok 1:3, zaś Dekorglass Działdowo zwyciężył spadkowicza Energą-Manekina Torunia 3:1. W obydwu ekipach triumfatorów po dwie wygrane i do tego bez straty seta zanotowali Wang Zeng Yi i Czech Jiri Vrablik.

Do niespodziewanych rozstrzygnięć doszło w meczu Palmiarnia Zielona Góra - Morliny Ostróda (2:3). Były mistrz kraju Bartosz Such z Morlin uległ dwóm młodym zawodnikom zielonogórskiego klubu Marco Golli i Kamilowi Nalepie. Komplet oczek w ekipie Morlin zainkasował Rosjanin Michaił Pajkow, który po sezonie przenosi się do Unii-AZS AWFiS.

Wyniki 22. kolejki - poniedziałek, 15 maja:

Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki - Unia-AZS AWFiS Gdańsk 1:3

Daniel Górak - Patryk Zatówka       3:2

Masaki Yoshida - Mattias Oversjo    0:3

Zbigniew Grześlak - Jan Zandecki    1:3

Daniel Górak - Mattias Oversjo      0:2

Energa-Manekin Toruń - Dekorglass Działdowo 1:3

Konrad Kulpa - Patryk Chojnowski    1:3

Damian Węderlich - Jiri Vrablik     0:3

Cazuo Matsumoto - Xu Wenliang       3:0

Konrad Kulpa - Jiri Vrablik         0:2

3S Polonia Bytom - Kolping Frac Jarosław 0:3

Robert Floras - Dmitrij Prokopcov   1:3

Paweł Chmiel - Gustavo Tsuboi       0:3

Tomas Konecny - Jakub Kosowski      2:3

Palmiarnia Zielona Góra - Morliny Ostróda 2:3

Kamil Nalepa - Michaił Pajkow       2:3

Marco Golla - Bartosz Such          3:2

Miroslav Horejsi - Robin Devos      2:3

Kamil Nalepa - Bartosz Such         2:1

Marco Golla - Michaił Pajkow        1:2

Dojlidy Białystok - Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz 3:1

Wang Zeng Yi - Zbigniew Leszczyński 3:0

Paweł Płatonow - Adam Pattantyus    3:1

Aliaksandr Chanin - Marek Badowski  2:3

Wang Zeng Yi - Adam Pattantyus      2:0

Fibrain G2A AZS Politechnika Rzeszów - Poltarex Pogoń Lębork 3:1

Wasilij Lakiejew - Daniel Bąk       3:0

Tomasz Lewandowski - Adam Dosz      3:1

Dawid Pelczar - Dariusz Dosz        0:3

Wasilij Lakiejew - Adam Dosz        2:0

Tabela:

 1. Unia-AZS AWFiS Gdańsk                  22 56-27 50 pkt

 2. Dekorglass Działdowo                   22 57-38 45

 3. Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki     22 54-38 42

 4. Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz            22 51-42 38

 5. Dojlidy Białystok                      22 46-42 35

 6. Morliny Ostróda                        22 45-46 32

 7. Kolping Frac Jarosław                  22 46-44 32

 8. Palmiarnia Zielona Góra                22 43-48 30

 9. 3S Polonia Bytom                       22 42-44 30

10. Fibrain G2A AZS Politechnika Rzeszów   22 43-53 29

11. Energa-Manekin Toruń                   22 30-58 18 - spadek

12. Poltarex Pogoń Lębork                  22 26-59 15 - spadek

Dowiedz się więcej na temat: tenis stołowy | Bogoria Grodzisk Maz.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama