Reklama

Reklama

Daniel Dołęga nie wystartuje w MŚ w podnoszeniu ciężarów

Daniel Dołęga z powodu odnowienia kontuzji nie wystartuje w mistrzostwach świata w podnoszeniu ciężarów w listopadzie w USA.

Dołęga (Budowlani Opole) to mistrz Polski w podnoszeniu ciężarów w kat. + 105 kg.

- Daniel ma ogromnego pecha, musi się poddać operacji stawu kolanowego, który odmówił mu posłuszeństwa podczas mistrzostw kraju w Wałbrzychu. Problemy były już wcześniej, teraz już nie można dłużej czekać. Zabieg odbędzie się w najbliższych dniach, w tej sytuacji zawodnik nie pojedzie na mistrzostwa świata - powiedział trener kadry seniorów w ciężarach Ryszard Soćko.

W miejsce Dołęgi w kadrze znajdzie się prawdopodobnie Arsen Kasabijew (Tarpan Mrocza), który był trzeci w kat. 105 kg w tegorocznych MP.

Reklama

Od wtorku kadra seniorów w podnoszeniu ciężarów w ośrodku COS w Cetniewie szlifuje formę na mistrzostwa świata, które od 20 listopada będą rozgrywane w amerykańskim Houston.

Obok kontuzjowanego Dołęgi do Cetniewa nie przyjechali mistrz i wicemistrz kraju w 105 kg Bartłomiej Bonk i Arkadiusz Michalski (obaj Budowlani Opole).

- Obaj poprosili o kilka dni wolnego, chcą pobyć w domach z rodzinami, odpocząć. Taki relaks jest im rzeczywiście potrzebny, od kilku miesięcy w domach byli sporadycznie, czas spędzali na zgrupowaniach. Obaj przyjadą natomiast na ostatni obóz przed wyjazdem do USA, który 3 listopada rozpocznie się w Spale - wyjaśnił szkoleniowiec.

W Cetniewie będą natomiast trenowali mistrz i wicemistrz Polski w 94 kg, bracia Adrian i Tomasz Zielińscy (Tarpan Mrocza), którzy wcześniej do startu w USA przygotowywali się indywidualnie w klubie.

- Obaj byli już na poprzednim zgrupowaniu, jestem zadowolony z ich formy. Adrian na mistrzostwach Polski uzyskał w dwuboju 390 kg, ale było widać, że ma jeszcze spory zapas. Obaj są siłowo dobrze przygotowani, nie było sensu, aby dźwigali większe ciężary, gdyż to się mogło zakończyć kontuzją. Szczyt formy mają mieć w Houston, tam przecież będziemy walczyć o kolejne kwalifikacje olimpijskie - wyjaśnił Soćko.

Na pytanie, na ile medali liczy w turnieju w USA, trener Soćko odpowiedział dyplomatycznie: "Dla nas ważne są kolejne nominacje olimpijskie. Oczekuję minimum jednego medalu, ale bez wskazania, kto go wywalczy. Mogę zapewnić, że do startu w Houston będziemy przygotowani optymalnie, o ile planów nie pokrzyżuje jakaś niespodziewana kontuzja. Na dzisiaj tylko Dołęga wypadł ze składu, pozostali kadrowicze narzekają jedynie na drobne dolegliwości. Ale to jest normalne, w naszej dyscyplinie problem pojawia się wtedy, gdy... nic nie boli" - zakończył Soćko, który prowadzi reprezentację seniorów od lutego 2015.

W 2014 roku w mistrzostwach świata w Kazachstanie Polacy nie stawali na podium.

Reprezentacja Polski na MŚ w podnoszeniu ciężarów (20-29.11 Houston):

kat. 77 kg - Krzysztof Szramiak (MAKS Tytan Oława) kat. 94 kg - Adrian Zieliński, Tomasz Zieliński (obaj Tarpan Mrocza) kat. 105 kg - Bartłomiej Bonk, Arkadiusz Michalski (Budowlani Opole) kat. + 105 kg - Krzysztof Klicki (Mazovia Ciechanów), Arsen Kasabijew (Tarpan Mrocza)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL