Reklama

Reklama

Dał mu pieniądze i zaufanie

Szejk Mansour bin Zayed al Nahyan, nowy właściciel Manchesteru City w rozmowie z dziennikarzami opowiedział o swojej wizji rozwoju klubu. Przyznał, że trener Mark Hughes dostanie wolną rękę przy sprowadzaniu graczy do klubu. Sam zaś nie zamierza ingerować w politykę kadrową.

Dziś Abu Dhabi United Group sfinalizuje przejęcie klubu od poprzedniego właściciela, UK Sports Investments Ltd. Thaksin Shinawatra, do niedawna główny akcjonariusz City, zatrzyma 10% udziałów w klubie i zostanie jego honorowym prezydentem - informuje BBC Sport.

Khaldoon Al Mubarak, nowy prezes City, zapewnił, że nowi właściciele nie zamierzają ingerować w kompetencje menadżera, Marka Hughesa. - Od razu poinformowałem Marka o jednej ważnej rzeczy. Otóż to on będzie decydował, jakich piłkarzy potrzebuje w drużynie. To on stawia wymagania, to jest jego plan na budowę zespołu. Ja jestem fanem, ale nie jestem ekspertem - przyznał nowy prezes.

Reklama

- Mark Hughes to uczciwy, ale twardy i charyzmatyczny człowiek, ma wszystkie cechy, jakie powinien mieć pierwszy trener. Ufamy mu i będziemy go wspierać.

- To Mark przedstawia plan osiągnięcia sportowych sukcesów, jednak my wiemy, że musimy być cierpliwi. Tak długo, jak zespół będzie zarządzany w odpowiedni sposób, a piłkarze będą robili to, czego się od nich wymaga, nie będziemy się wtrącać.

Szejk Mansour, będący członkiem rodziny królewskiej w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, przejął Manchester City, bo traktuje to jako dobrą inwestycję. - Ujmując to w chłodnych, biznesowych słowach, Premiership to jeden z najlepszych produktów rozrywkowych na świecie i traktujemy to jako dobrą inwestycję biznesową.

Szejk wystosował dziś list do fanów Manchesteru City, który został opublikowany na oficjalnej stronie klubu. - Jestem człowiekiem, który inwestuje długoterminowo. Sądzę, że to istotna informacja dla fanów Manchesteru. Będziemy chcieli zawsze działać dla dobra akcjonariuszy klubu, ale przede wszystkim dla dobra kibiców City - czytamy.

Nowy właściciel chce prowadzić zrównoważoną politykę kadrową w klubie: - Owszem, chcemy sprowadzać najlepszych piłkarzy świata. Jednak równolegle zamierzamy rozwijać akademię piłkarskich talentów Manchesteru i docelowo chcemy, by wychowankowie tej akademii byli wprowadzani do zespołu.

- Jestem fanem futbolu i mam nadzieję, że wszyscy niedługo się przekonają, że jestem też fanem Manchesteru City - oświadczył szejk Mansour

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje