Reklama

Reklama

Dagmara Gerasimuk jednak nie będzie ministrem sportu

Zwrot akcji w sprawie nowego ministra sportu. Szefowa Polskiego Związku Biathlonu Dagmara Gerasimuk poinformowała, że ostatecznie nie przyjęła propozycji wejścia do rządu Mateusza Morawieckiego.

"Objęcie funkcji ministra sportu nie znajduje się wśród moich najbliższych planów zawodowych. Propozycja była. Wczoraj podziękowałam" - napisała Gerasimuk na Twitterze.

Wcześniej o niemal pewnym wejściu Gerasimuk do rządu informował między innymi szef Weszlo.com, redaktor Krzysztof Stanowski.

Po wyborach został już powołany nowy rząd Mateusza Morawieckiego, ale funkcję ministra sportu póki co pełni w nim sam premier.

W poprzedniej kadencji szefem Ministerstwa Sportu był Witold Bańka, wybrany niedawno na prezydenta Światowej Agencji Antydopingowej. Ta nominacja spowodowała, że premier został zmuszony do poszukiwania nowego ministra.

Reklama

Bańka powszechnie uznawany był za jednego z najlepszych polskich ministrów sportu w historii. Morawiecki szuka więc godnego następcy.

Gerasimuk, absolwentka AWF Katowice, jest doktorem nauk o sporcie. Próbowała swoich sił w biathlonie i biegach narciarskich.

Od 2006 do 2014 roku Gerasimuk była sekretarzem generalnym Polskiego Związku Biathlonu, a następnie została jego prezesem. Jest też członkiem zarządu Międzynarodowej Federacji Biathlonu.

WS

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL