Reklama

Reklama

Czwórka wywalczyła "srebro"

Polska czwórka bez sternika wagi lekkiej zdobyła srebrny medal na igrzyskach olimpijskich w Pekinie.

W finałowym wyścigu Miłosz Bernatajtys, Łukasz Pawłowski, Bartłomiej Pawełczak i Paweł Rańda ulegli tylko Duńczykom. Na trzecim miejscu uplasowała się Kanada.

"Biało-czerwoni" sprawili ogromną niespodziankę. Na ubiegłorocznych mistrzostwach świata zajęli ósme miejsce, ostatnie, które gwarantowało kwalifikację olimpijską. Podczas czerwcowego PŚ w Poznaniu uplasowali się na także na ósmej pozycji.

Awans do najlepszej szóstki igrzysk uznano już za spory sukces. Tymczasem Polacy nie osiedli na laurach i w finale musieli uznać tylko wyższość Duńczyków, pokonując wyżej notowane osady z Kanady, Francji i Wielkiej Brytanii.

Reklama

Sylwetki srebrnych medalistów:

Łukasz Pawłowski

urodzony: 11 czerwca 1983 roku w Toruniu

wzrost: 183 cm

waga: 70 kg

Klub: Lotto Bydgostia WSG Bank Pocztowy Bydgosz

trener klubowu i kadry: Marian Drażdżewski

Największe sukcesy

igrzyska olimpijskie

srebrny medal - Pekin (2008)

mistrzostwa świata do lat 23 (2004)

złoty medal w czwórce podwójnej wagi lekkiej

Bartłomiej Pawełczak

urodzony: 7 czerwca 1982 roku w Więcborku

wzrost: 182 cm

waga: 72 kg

klub: Lotto Bydgostia WSG Bank Pocztowy Bydgoszcz

trener klubowy i kadry: Marian Drażdżewski

największe sukcesy

igrzyska olimpijskie

srebrny medal - Pekin (2008)

mistrzostwa świata do lat 23 (2004)

złoty medal w czwórce podwójnej wagi lekkiej

Miłosz Bernatajtys

urodzony: 30 maja 1982 roku w Słupsku

wzrost: 183 cm

waga: 72 kg

Klub: Lotto Bydgostia WSG Bank Pocztowy Bydgoszcz

trener klubowy i kadry: Marian Drażdżewski

Największe sukcesy:

igrzyska olimpijskie

srebrny medal - Pekin (2008)

mistrzostwa świata do lat 23

złoty medal w czwórce wagi lekkiej (2004)

Paweł Rańda

urodzony: 20 marca 1979 roku we Wrocławiu

wzrost: 185 cm

waga:73 kg

Klub: AZS Wrocław

Trener klubowy: Marian Pawlak

trener kadry: Marian Drażdżewski

Największe sukcesy:

igrzyska olimpijskie

srebrny medal - Pekin (2008)

mistrzostwa świata (2005)

brązowy medal w dwójce podwójnej wagi lekkiej

Wyniki niedzielnych finałów zawodów olimpijskich w wioślarstwie:

kobiety

dwójka podwójna wagi lekkiej

1. Kirsten van der Kolk, Marit van Eupen (Holandia) 6.54,74

2. Sanna Sten, Minna Nieminen (Finlandia) 6.56,03

3. Melanie Kok, Tracy Cameron (Kanada) 6.56,68

4. Kirsten van der Kolk, Marit van Eupen (Niemcy) 6.56,72

5. Dongxiang Xu, Hua Yu (Chiny) 7.01,90

6. Chrysi Biskitzi, Alexandra Tsiavou (Grecja) 7.04,61

czwórka podwójna

1. Chiny (Tang Bin, Jin Ziwei, Xi Aihua, Zhang Yangyang) 6.16,06

2. Wielka Brytania (Annie Vernon, Debbie Flood, Frances Houghton, Katherine Grainger) 6.17,37

3. Niemcy (Britta Oppelt, Manuela Lutze, Kathrin Boron, Stephanie Schiller) 6.19,56

4. Ukraina (Swietłana Spiriuchowa, Tatiana Kolesnikowa, Ołena Ołefirenko, Natalia Ljałczuk) 6.20,02

5. USA (Lia Pernell, Lindsay Meyer, Jen Kaido, Margot Shumway) 6.25,86

6. Australia (Zoe Uphill, Amber Bradley, Kerry Hore, Amy Ives) 6.30,05

ósemka

1. USA (Erin Cafaro, Lindsay Shoop, Anna Goodale, Elle Logan, Anne Cummins, Susan Francia, Caroline Lind, Caryn Davies, sternik - Mary Whipple) 6.05,34

2. Holandia (Femke Dekker, Marlies Smulders, Nienke Kingma, Roline Repelaer van Driel, Annemarieke van Rumpt, Helen Tanger, Sarah Siegelaar, Annemiek de Haan, sternik - Ester Workel) 6.07,22

3. Rumunia (Constanta Burcica, Viorica Susanu, Rodica Maria Serban, Eniko Barabas, Simona Dumitrita Musat, Ioana Cristina Papuc, Georgeta Andrunache, Doina Ignat, sternik - Elena Georgescu) 6.07,25

4. Kanada 6.08,04

5. Wielka Brytania 6.13,74

6. Australia 6.14,22

mężczyźni

dwójka podwójna wagi lekkiej

1. Zac Purchase, Mark Hunter (Wielka Brytania) 6.10,99

2. Dimitrios Mougios, Vasileios Polymeros (Grecja) 6.11,72

3. Mads Reinholdt Rasmussen, Rasmus Nicholai Quist Hansen (Dania) 6.12,45

4. Marcello Miani, Elia Luini (Włochy) 6.16,15

5. Guolin Zhang, Jie Sun (Chiny) 6.16,69

6. Eyder Batista, Yunior Perez (Kuba) 6.19,96

czwórka bez sternika wagi lekkiej

1. Dania (Thomas Ebert, Eskild Balschmidt Ebbesen, Mads Christian Kruse Andersen, Morten Jorgensen) 5.47,76

2. Polska (Paweł Rańda, Bartłomiej Pawełczak, Miłosz Bernatajtys, Łukasz Pawłowski) 5.49,39

3. Kanada (Iain Brambell, Jon Beare, Mike Lewis, Liam Parsons) 5.50,09

4. Francja (Jean Christophe Bette, Fabien Tilliet, Franck Solforosi, Guillaume Raineau) 5.51,22

5. Wielka Brytania (James Lindsay Fynn, Paul Mattick, Richard Chambers, James Clarke) 5.52,12

6. Holandia (Gerard van der Linden, Ivo Snijders, Paul Drewes, Marshall Godschalk) 5.54,06

czwórka podwójna

1. Polska (Adam Korol, Marek Kolbowicz, Michał Jeliński, Konrad Wasielewski) 5.41,33

2. Włochy (Rossano Galtarossa, Simone Raineri, Luca Agamennoni, Simone Venier) 5.43,57

3. Francja (Jonathan Coeffic, Cedric Berrest, Julien Bahain, Pierre-Jean Peltier) 5.44,34

4. Australia (Brendan Long, Chris Morgan, Daniel Noonan, James McRae) 5.44,68

5. USA (Jamie Schroeder, Matthew Hughes, Sam Stitt, Scott Gault) 5.47,64

6. Niemcy (Christian Schreiber, Rene Bertram, Hans Gruhne, Stephan Krueger) 5.50,96

ósemka

1. Kanada (Kevin Light, Ben Rutledge, Andrew Byrnes, Jake Wetzel, Malcolm Howard, Dominic Seiterle, Adam Kreek, Kyle Hamilton, sternik - Brian Price) 5.23,89

2. Wielka Brytania (Alex Partridge, Tom Stallard, Tom Lucy, Richard Egington, Josh West, Alastair Heathcote, Matt Langridge, Colin Smith, sternik - Acer Nethercott) 5.25,11

3. USA (Beau Hoopman, Matt Schnobrich, Micah Boyd, Wyatt Allen, Daniel Walsh, Steven Coppola, Josh Inman, Bryan Volpenhein, sternik - Marcus Mc Elhenney) 5.25,34

4. Holandia 5.29,26

5. Polska (Sebastian Kosiorek, Michał Stawowski, Patryk Brzeziński, Sławomir Kruszkowski, Wojciech Gutorski, Marcin Brzeziński, Rafał Hejmej, Mikołaj Burda, sternik - Daniel Trojanowski) 5.31,42

6. Australia 5.35,10

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje