Reklama

Reklama

Czwarta wpadka na TdF

Kazach Dmitrij Fofonow jest czwartym kolarzem, który miał pozytywny wynik testu antydopingowego podczas tegorocznego Tour de France. W jego organizmie wykryto zabroniony stymulant - poinformował na mecie wyścigu w Paryżu jego zespół, francuski Credit Agricole.

Kazach Dmitrij Fofonow jest czwartym kolarzem, który miał pozytywny wynik testu antydopingowego podczas  tegorocznego Tour de France. W jego organizmie wykryto zabroniony  stymulant - poinformował na mecie wyścigu w Paryżu jego zespół,  francuski Credit Agricole.

Fofonow, który zajął w klasyfikacji generalnej 19. miejsce, tłumaczył, że zażył środek przeciwko kurczom, a kupił go poprzez internet.

- Jest to nie respektowanie podstawowych zasad. Kolarz nie może wziąć żadnego specyfiku bez zgody lekarza grupy, a Fofonow nawet z nim nie rozmawiał - skomentował dyrektor sportowy Credit Agricole, Roger Legeay. Francuska drużyna zawiesiła kolarza z Kazachstanu.

Przypadek Fofonowa jest czwartym w tegorocznej Wielkiej Pętli. Z wyścigiem pożegnali się wcześniej, z powodu dopingu, Hiszpanie Manuel Beltran i Moises Duenas oraz zwycięzca dwóch etapów Włoch Riccardo Ricco.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL