Reklama

Reklama

Ciężarowcy przygotowują się do igrzysk

Kadry olimpijskie kobiet i mężczyzn w podnoszeniu ciężarów będą się przygotowywały do startu w igrzyskach w Pekinie wyłącznie na zgrupowaniach w kraju - poinformował PAP szef wyszkolenia Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów Mirosław Choroś.

Kadra Polski kobiet od 5 do 18 maja będzie trenowała na zgrupowaniu w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Giżycku. Trener Ryszard Soćko powołał na obóz czternaście zawodniczek w tym mistrzynię Europy w kategorii 58 kg Aleksandrę Klejnowską- Krzywańską i brązową medalistkę w kategorii + 75 kg Magdalenę Ufnal.

Po zakończeniu zgrupowania w Giżycku kadrowiczki wrócą do ośrodka w Siedlcach, gdzie będą się przygotowywały do mistrzostw Polski, które odbędą się w dniach 6-7 czerwca w Hrubieszowie. W drugiej połowie czerwca kadra ma zaplanowany dwutygodniowy obóz w OPO w Cetniewie.

Reklama

Od powrotu 21 kwietnia z mistrzostw Europy, zawodnicy kadry mężczyzn trenują w klubach. Na pierwszym obozie w Cetniewie spotkają się w dniach od 25 maja do 12 czerwca. Kolejne zgrupowanie odbędzie się w Zakopanem od 15 do 27 czerwca skąd bezpośrednio zawodnicy pojadą na mistrzostwa Polski do Zakliczyna (28-29 czerwca).

Problemy zdrowotne, jakie od początku tego roku miał mistrz świata w kategorii 105 kg Marcin Dołęga sprawiły, że zawodnik klubu Ekopak Jatne Otwock nie wystartował w kwietniu w mistrzostwach Europy. Dla Dołęgi pierwszym poważnym tegorocznym sprawdzianem będą zawody Promotion Cup, uważane za nieoficjalne drużynowe mistrzostwa Europy, które odbędą się w Lozannie w dniach 30-31 maja.

W reprezentacji Polski obok Dołęgi znaleźli się Ewelina Zaborowska, Łukasz Krawczyk i Tomasz Wielebski. Zgodnie z regulaminem turnieju reprezentacje narodowe składają się z czterech zawodniczek i zawodników - kobieta, senior, junior do 17 i junior do 20 lat.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje