Reklama

Reklama

Cieślar "kombinował" najlepiej

Specjaliści kombinacji norweskiej jako pierwsi rywalizowali o tytuły mistrzowskie na skoczni w Wiśle Malince, w dniu jej uroczystego otwarcia i nadania obiektowi imienia Adama Małysza. W sobotę i niedzielę o medale mistrzostw Polski rywalizować będą w Wiśle skoczkowie.

Specjaliści kombinacji norweskiej jako pierwsi rywalizowali o  tytuły mistrzowskie na skoczni w Wiśle Malince, w dniu jej  uroczystego otwarcia i nadania obiektowi imienia Adama Małysza. W  sobotę i niedzielę o medale mistrzostw Polski rywalizować będą w  Wiśle skoczkowie.

Adam Cieślar (KS Wisła Ustronianka) zajął pierwsze miejsce w letnich mistrzostwach Polski w kombinacji norweskiej. Cieślar, który był drugi w konkursie skoków i czwarty w biegu, wyprzedził Marcina Mąkę (TS Wisła Zakopane) i kolegę klubowego Artura Brodę.

W mistrzostwach w kombinacji norweskiej wystartowało łącznie 29 zawodników, w tym sześciu reprezentantów Ukrainy i Słowacji.

Na skoczni najlepiej zaprezentował się jeden z czołowych polskich juniorów, 16-letni Paweł Słowiok z Wisły Ustronianki, złoty medalista tegorocznej olimpiady młodzieży w skokach. Pobiegł jednak słabiej, uzyskując dopiero 10. rezultat i w sumie zajął czwarte miejsce.

Reklama

W biegu na nartorolkach najszybszy był Artur Broda z Wisły Ustronianki awansują z piątej pozycji po skoku na trzecie w końcowej klasyfikacji. Zaciętą walkę o zwycięstwo stoczyli Adam Cieślar i Marcin Mąka (zawodnicy startowali w odstępach czasowych odpowiadających różnicom w długości skoku). Po finiszu na ostatnich kilkudziesięciu metrach szybszy okazał się Cieślar.

Wyniki letnich MP w kombinacji norweskiej (1 skok, bieg 6 km - metodą Gundersena):

1. Adam Cieślar (KS Wisła Ustronianka) - 111,4 pkt, bieg 20.45,0

2. Marcin Mąka (TS Wisła Zakopane) - strata 3,6 s

3. Artur Broda (KS Wisła Ustronianka) 28,9

4. Paweł Słowiok (KS Wisła Ustronianka) 34,2

5. Wojciech Cieślar (AZS AWF Katowice) 56,7

6. Mateusz Wantulok (AZS AWF Katowice) 1.36,6

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL