Reklama

Reklama

Cierpienia Adama Małysza

- Czułem się potwornie. Myślałem, że głowa mi pęknie, a jak na złość nie miałem żadnej tabletki - powiedział o podróży do Włoch Adam Małysz w "Przeglądzie Sportowym".

W czwartek wieczorem treningiem na skoczni K-90 w Pragelato zawodnik z Wisły rozpocznie udział w swoich trzecich zimowych igrzyskach olimpijskich.

- Na szczęście kiedy dotarliśmy na miejsce, udało się zorganizować jakieś lekarstwo. Pomogło mi, zawroty głowy ustąpiły - dodał nasz najlepszy skoczek.

- Czuję się już OK i mam nadzieję, że podczas mojego pobytu w Turynie wszystko będzie już w porządku - stwierdził Małysz.

Polscy skoczkowie jako jedyni z naszych reprezentantów nie będą mieszkać w wiosce olimpijskiej. Małyszowi i spółce za bazę posłuży willa w Pinerolo, miejscowości oddalonej 50 km od Pragelato, gdzie odbędą się olimpijskie zawody w skokach.

Reklama

- To niesamowite miejsce, z pięknym, ale bardzo zaniedbanym ogrodem, z którego można zrobić prawdziwe cudo. Jest to bardzo duży dom, wypełniony starymi sprzętami. Naprawdę pachnie tu historią. Mamy wszystko czego potrzebujemy, tak więc nie narzekamy. Są telewizor i projektor, więc możemy oglądać filmy DVD. Dla rozrywki od czasu do czasu gramy na komputerach. Mamy też własnego kucharza - dodał trzykrotny mistrz świata.

- Sporo udało mi się poprawić podczas ostatniego zgrupowania w Ruhpolding, z czego bardzo się cieszę. Jedynie w ostatnim dniu oddałem trzy skoki, a to z powodu drobnej dolegliwości, Odnowiło mi się zapalenia piszczeli i trenerzy powiedzieli, że nie ma sensu się przemęczać - podkreślił Małysz.

Według programu czwartkowy trening na średniej skoczni w Pragelato rozpocznie się o 17.00 (trzy serie). W piątek również trzy serie treningowe, ale tym razem od 12.30. Na sobotę zaplanowano kwalifikacje - od 17.00. Pierwsza seria konkursowa zacznie się w niedzielę o 18.00.

Zobacz galerię zdjęć z uroczystości ślubowania polskich olimpijczyków

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL