Reklama

Reklama

Chory na kadrę, zdrowy na ligę

Ireneusz Jeleń nie zagrał w meczu z Kazachstanem i nie wystąpi w spotkaniu z Portugalią w eliminacjach ME 2008. Powodem jest kontuzja.

Polak chciałby jednak wystąpić w ligowym spotkaniu AJ Auxerre, które 14 października zmierzy się z Rennes. "Jeśli będę zdrowy to zechcę zagrać. Na razie zacząłem delikatne truchtanie, mam jeszcze parę dni na dojście do pełnej sprawności" - powiedział Jeleń, cytowany przez "Przegląd Sportowy".

Reklama

Sytuację może jednak skomplikować PZPN. "Czytałem, że związek chce rygorystycznie wykorzystać przepis zakazujący piłkarzowi gry w lidze, jeśli nie przyjechał na zgrupowanie reprezentacji, zgłaszając kontuzję. Tylko, że ja naprawdę byłem kontuzjowany! Bardzo mi przykro, jeśli rzeczywiście okaże się, że ktoś z kierownictwa PZPN nie ma do mnie zaufania" - stwierdził Jeleń.

Jaki wpływ zachowanie związku może mieć na sytuację Polaka w jego klubie? "To może skończyć się tak, że w Auxerre stracę miejsce w składzie, bo przecież w drużynie jest ostra rywalizacja i zwłaszcza piłkarzowi z Polski nie jest łatwo zaistnieć w dobrym francuskim klubie" - tłumaczy zawodnik.

Dowiedz się więcej na temat: Auxerre | jeleń | chory

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje