Reklama

Reklama

Chorwaci nie chcę finansowej rekompensaty od UEFA

Chorwacka Federacja Piłkarska nie zamierza starać się o finansową rekompensatę od UEFA za poniesione koszty w rywalizacji o mistrzostwa Europy w 2012 r., oświadczył w wywiadzie prasowym wiceprezes federacji Ivan Brlekovic.

Chorwacja starała się o organizację Euro 2012 wspólnie z Węgrami. Przegrała, tak jak i inny kandydat - Włochy. UEFA organizację tych mistrzostw powierzyła Polsce i Ukrainie.

Po decyzji UEFA prezes chorwackiej federacji, Vlatko Markovic po niekorzystnej dla Chorwatów decyzji powiedział, iż oba kraje zamierzają zwrócić się do Unii o zwrot poniesionych kosztów, które oszacował na dwa miliony euro. Węgrzy oświadczyli, że z racji przegranej nie będą się ubiegać o ekwiwalent.

Reklama

Brlekovic w wywiadzie dla dziennika Jutarnji List oświadczył: "to nie była prośba o zwrot kosztów. My tylko zapytaliśmy UEFA, czy nie mogłaby pomóc nam finansowo w realizacji programu rozwoju futbolu w naszym kraju. Przez trzy lata byliśmy bowiem zaangażowani niemal wyłącznie w przygotowania się do organizacji Euro 2012. Nasza prośba nie była czymś nadzwyczajnym - o wsparcie finansowe UEFA ma przecież prawo poprosić każdy członek tej organizacji".

Dowiedz się więcej na temat: Euro 2012 | rekompensata | Chorwaci | UEFA

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje