Reklama

Reklama

​Champions Chess Tour. Giri remisuje z Niepomniaszczim w finale

Holender Anish Giri i Rosjanin Jan Niepomniaszczi zremisowali 2:2 pierwszy mecz finału turnieju online w szachach szybkich Magnus Carlsen Invitational, czwartego z cyklu Champions Chess Tour. Rewanż odbędzie się w niedzielę. Pula nagród wynosi 200 tys. dol.

Wszystkie sobotnie partie finałowe nie przyniosły rozstrzygnięcia.

W rywalizacji o trzecie miejsce współorganizator cyklu, mistrz świata Carlsen prowadzi z liderem cyklu po trzech turniejach Amerykaninem Wesleyem So 3:1. Norweg wygrał pierwszą i czwartą partię meczu, a dwie pozostałe zakończyły się remisami.

Organizowana przez Play Magnus Group szachowa Liga Mistrzów składa się z 10 rozgrywanych w kolejnych miesiącach turniejów i zakończy się 3 października. Arcymistrzowie rywalizują online w tempie 15 minut plus 10 sekund po każdym ruchu na partię.

W imprezie rozpoczętej w minioną sobotę 16 uczestników rozegrało najpierw w ciągu trzech dni 15 rund partii systemem każdy z każdym. W fazie pucharowej, do której awansowało ośmiu najlepszych, a teraz na placu boju zostało czterech, odbywają się dwudniowe mecze (cztery względnie trzy partie dziennie) - ćwierćfinałowe, półfinałowe, finał i spotkanie o trzecie miejsce.

Reklama

Jan-Krzysztof Duda 10. po trzech turniejach

Cały cykl, w którym startuje też najlepszy polski szachista, 22-letni Jan-Krzysztof Duda (zajmuje 10. miejsce w klasyfikacji po trzech turniejach), zakończy się 3 października 2021 i po raz pierwszy w historii wyłoni najlepszego zawodnika sezonu w rywalizacji online.

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie!

Sprawdź!

cegl/ sab/

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje