Campeonato Brasileiro: Aristizabal pogrążył lidera

W 5. kolejce Campeonato Brasileiro, pierwszej porażki doznał rewelacyjnie spisujący się zespół EC Juventude. Dwie bramki Kolumbijczyka Aristizabala sprawiły, że dotychczasowy lider musiał uznać wyższość Vittorii Salvador.

Niespodziewanie wysokiej porażki na własnym stadionie doświadczył zespół Palmeiras. Na szczyt tabeli, po remisie w Porto Alegre, powróciła drużyna FC Sao Paulo Goście prowadzili w tym spotkaniu do 94 minuty, jednak nie udało im się wygrać. Remis dla Internacional uratował Cleiton Xavier.

Słabo gra słynne Flamengo. Tym razem trzy punkty z Maracany wywiozło Paysundu. Rywal zza miedzy Flamengo, zespół Romario Fluminese również dosyć szczęśliwie zremisowało. Gola Santosowi wbił dopiero w 93 minucie Roni.

Wyniki 5. kolejki:

Figueirense - Botafogo 0:3 (0:1) Carlos Alberto (22), Ademilson (47), Galeano (67)

Flamengo - Paysandu 1:2 (0:0) Ze Carlos (58) - Jobson (61), Balao (76)

Internacional - Sao Paulo 2:2 (0:1) Fabiano (46) Cleiton Xavier (94) - Reinaldo (34, 63),

Coritiba - Corinthians 1:2 (1:0) Genilson (13) - Deivid (68), Leandro (81)

Cruzeiro - Bahia 2:1(2:1) Cris (2, 45) Valdomiro (26)

Fluminense - Santos 1:1(0:0) Roni (93) - Diego (55)

Goias - Vasco da Gama 2:4 (1:2) Geder (7-samob.) Finazzi (79) - Souza (15), Rodrigo Souto (35), Washington (63), Kadu (73)

Palmeiras - Atletico Mineiro 0:4 (0:2) Mancini (21, 44) 70' Leonardo Oliveira (70), Souza (85)

Ponte Preta - Gremio 1:1 (0:1) Lucas (67) - Fabri (31)

Portuguesa - Gama 1:0 (1:0) Oliveira (47)

Vitoria - Juventude 2:1 (1:1) Aristizabal (10, 85) - Edmilson (32)