Reklama

Reklama

Caelum Stal Gorzów - Unibax Toruń 52:38

W niedzielnym meczu ekstraligi żużlowej Caelum Stal Gorzów pokonała Unibax Toruń 52:38.

Oba zespoły przystąpiły do meczu w najsilniejszych składach. Pod znakiem zapytania stał występ w Stali Nielsa Kristiana Iversena, który kilka dni temu doznał kontuzji barku na Wyspach, ale ostatecznie Duńczyk był zdolny do jazdy.

Po pierwszych trzech biegach Stal prowadziła sześcioma punktami. Widać było, że gospodarze są lepiej dopasowani do toru. Kluczowy był start i wyjście z pierwszego łuku. Potem walki było już niewiele.

Słabiej zawody rozpoczął Tomasz Gollob, ale brak jego punktów rekompensowała znakomita postawa Nickiego Pedersena i Mateja Zagara.

Reklama

W Unibaksie zawodził Adrian Miedziński, który nie mógł odnaleźć się na gorzowskim torze. Na przyzwoitym poziomie jechali Ryan Sullivan i Rune Holta. Ważne punkty zdobywał Chris Holder, ale przydarzały mu się wpadki. W swoim pierwszym biegu przewrócił się i został wykluczony.

Po kilku remisowych biegach zespoły na przemian wygrywały po 4:2, co sprawiało, że Stal cały czas miała kontrolę nad wynikiem. Pierwszego podwójnego zwycięstwa kibice z Gorzowa doczekali się w 11. wyścigu. Gollob z Iversenem pokonali australijski duet Unibaksu i Stal powiększyła przewagę do 10 pkt. (38:28). Losy meczu rozstrzygnęły się w remisowym 13. biegu, po którym Caelum Stal prowadziła 45:33.

Na koniec spotkania popis dali dwaj najlepsi żużlowcy meczu Zagar i Pedersen - pokonali podwójnie Rune Holtę i Ryana Sullivana, ustalając wynik na 58:32 dla gospodarzy.

Słowa pochwały należą się juniorom - Bartoszowi Zmarzlikowi ze Stali i Emilowi Pulczyńskiemu z Unibaksu. Obaj skutecznie walczyli z dużo bardziej utytułowanymi zawodnikami, co widać po ich dorobku punktowym.

Caelum Stal Gorzów Wlkp. - Unibax Toruń 52:38

Caelum Stal Gorzów: Matej Zagar 13 (1,3,3,3,3), Nicki Pedersen 13 (3,3,2,3,2), Tomasz Gollob 10 (1,2,2,3,2), Niels Kristian Iversen 7 (3,1,1,2,0), Bartosz Zmarzlik 6 (3,2,1), Łukasz Cyran 2 (1,0,1), Artur Mroczka 1 (1,0,w,0).

Unibax Toruń: Rune Holta 11 (3,0,2,3,2,1), Ryan Sullivan 9 (2,3,0,1,3,0), Chris Holder 7 (w,2,3,0,1,1), Emil Pulczyński 7 (2,0,2,1,2), Adrian Miedziński 3 (2,1,w), Kamil Pulczyński 1 (d,1), Michael Jepsen Jensen 0 (0,0).

Najlepszy czas dnia w biegu 5. - 60,05 - osiągnął Nicki Pedersen. Sędziował Piotr Lis (Lublin). Widzów 15 tys.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy