Reklama

Reklama

Były rajdowy mistrz Polski zatrzymany. Filip N. miał wyłudzać podatek VAT

Rajdowy mistrz Polski sprzed dwóch lat Filip N. został zatrzymany przez Centralne Biuro Śledcze Policji w związku z gigantycznymi wyłudzeniami podatku VAT - dowiedział się reporter RMF FM. Według łódzkiego wydziału zamiejscowego Prokuratury Krajowej, rajdowiec był członkiem zorganizowanej grupy, która spowodowała stratę Skarbu Państwa w wysokości 65 milionów złotych. Mężczyźnie grozi 15 lat więzienia.

Filip N.jest podejrzany o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, a także o pranie brudnych pieniędzy, wręczanie łapówek osobie będącej funkcjonariuszem publicznym oraz o przestępstwa skarbowe. Sportowiec został już decyzją sądu aresztowany na 3 miesiące.

Według prokuratury, zorganizowana grupa przestępcza działała w latach 2012 - 2017. Doprowadziła ona do niekorzystnego rozporządzania mieniem Skarbu Państwa przez wyłudzenia podatkowe związane z fikcyjnym obrotem artykułami elektronicznymi, pojazdami mechanicznymi oraz częściami do nich, a także prawami do rozpowszechniania i kopiowania utworów słowno-muzycznych.

Reklama

Firmy wprowadzały w błąd urzędy skarbowe co do faktycznego obrotu towarami, w tym co do zwrotu podatku VAT, a także co do wysokości należnego podatku. Skarb Państwa na działalności grupy miał stracić co najmniej 65 milionów złotych.

Filipowi N. grozi 15 lat więzienia.

Autor:Krzysztof Zasada, opracowanie: Arkadiusz Grochot

Czytaj więcej!

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy