Reklama

Reklama

Była trenerka amerykańskich gimnastyczek Maggie Haney zawieszona na osiem lat

Była trenerka olimpijskiej reprezentacji amerykańskich gimnastyczek Maggie Haney została zawieszona na osiem lat. W uzasadnieniu miejscowa federacja napisała, że słownie i emocjonalnie znęcała się nad zawodniczkami.

"Maggie Haney naruszyła nasz wewnętrzny kodeks postępowania etycznego, m.in. zasady bezpieczeństwa w sporcie i inne" - podała w komunikacie federacja gimnastyczna USA, na który powołuje się "Washington Post".

Haney miała m.in. żądać od niektórych podopiecznych uczestnictwa w treningach, choć były kontuzjowane.

Zawieszenie trenerki ma charakter natychmiastowy, a po wspomnianych ośmiu latach będzie mogła skorzystać z dwuletniego tzw. okresu próbnego.

W czasie długiej przerwy od gimnastyki musi wziąć jednak udział w określonych szkoleniach dot. zachowań, relacji międzyludzkich, bezpieczeństwa w sporcie, itp.

Reklama

42-letnia Haney trenowała gimnastyczki w Monmouth Junction w stanie New Jersey. Jej podopieczną była m.in. mistrzyni i wicemistrzyni olimpijska z Rio de Janeiro Laurie Hernandez.

To kolejny skandal w amerykańskiej gimnastyce. Wcześniej były lekarz kadry Larry Nassar został skazany na długoletnią karę więzienia za molestowanie seksualne reprezentantek kraju.

giel/ pp/

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy