Reklama

Reklama

Być może już w 2012 roku zawody w Wiśle

Zawody Puchary Świata w skokach narciarskich prawdopodobnie już w styczniu 2012 roku zagoszczą na skoczni w Wiśle Malince - dowiedziała się w poniedziałek PAP od wiceprezesa PZN Andrzeja Wąsowicza.

- Jesteśmy po dwóch rozmowach z dyrektorem zawodów w skokach narciarskich FIS Walterem Hoferem i szefem komisji FIS do spraw planowania kalendarza Paulem Ganzenhuberem. Mogę powiedzieć, że trzy konkursy w Polsce w styczniu 2012 są realne. Wiślański rozegrany zostałby w piątek przed sobotnio-niedzielnymi zawodami w Zakopanem - powiedział Andrzej Wąsowicz.

Wąsowicz dodał, że najbliższą światową imprezą na skoczni w Malince będzie jeden z konkursów przyszłorocznej Letniej Grand Prix. "To już pewne, że w Polsce odbędą się zawody, które roboczo nazywamy Turniejem Trzech Skoczni. 17 lipca zawodnicy będą skakać na Malince, a później w Szczyrku Skalitem i dwukrotnie w Zakopanem - indywidualnie i drużynowo" - powiedział wiceprezes PZN.

Reklama

Skocznia w Wiśle-Malince powstała w 1933 roku. W przeszłości rozgrywano na niej m.in. zawody Pucharu Świata. Jej gruntowna modernizacja rozpoczęła się w z początkiem 2005 roku. Prace ostatecznie zakończono latem 2008 roku. Na zmodernizowanej skoczni odbyły się już między innymi zawody Pucharu Kontynentalnego i Letniej Grand Prix.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy