Reklama

Reklama

Burmistrz Madrytu: Nie będziemy starać się o kolejne igrzyska

Burmistrz Madrytu Ana Botella poinformowała oficjalnie, że stolica Hiszpanii nie będzie zgłaszała kandydatury do organizacji kolejnych igrzysk olimpijskich w 2024 roku. W ubiegłym tygodniu miasto przegrało głosowanie na gospodarza imprezy w 2020 roku.

- Myślę, że osiągnęliśmy już wszystkie możliwe korzyści wynikające ze starań o organizację igrzysk. Dlatego nie widzę potrzeby ubiegania się o nie w 2024 roku - powiedziała Botella.

W sobotnim głosowaniu zgromadzenia Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Madryt odpadł już w pierwszej turze. Gospodarzem letnich igrzysk 2020 będzie Tokio, którego kandydaturę oceniono wyżej także od propozycji Stambułu.

To już trzecie z rzędu niepowodzenie stolicy Hiszpanii, a czwarte w historii. Madryt ubiegał się również nieskutecznie o organizację igrzysk w 1972 roku - wówczas wybrano Monachium.

Reklama

Tegoroczna kandydatura Madrytu była przez niektórych wyszydzana. Kontrowersje budziło m.in. proponowane przez Hiszpanów "podejście oszczędnościowe". Krytykowano także wystąpienia Botelli za słabą znajomość języka angielskiego.

Dowiedz się więcej na temat: Madryt | igrzyska olimpijskie | mkol

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje