Reklama

Reklama

Brzozowski najlepszy w Portimao!

Wojciech Brzozowski (Qlub.com MOS Era Warszawa) był najlepszym żeglarzem zakończonych dzisiaj, pierwszych w tym sezonie regat zaliczanych do Pucharu Europy w Formule Windsurfing. Zawody odbyły się w portugalskim Portimao.

Wojciech Brzozowski (Qlub.com MOS Era Warszawa) był najlepszym żeglarzem zakończonych dzisiaj, pierwszych w tym sezonie regat zaliczanych do Pucharu Europy w Formule Windsurfing. Zawody odbyły się w portugalskim Portimao.

Przez cztery dni trwania zawodów udało się rozegrać pięć wyścigów. Na więcej nie pozwolił nieco kapryśny i zmienny wiatr. Polak trzykrotnie był najszybszy i zdecydowanie zwyciężył w klasyfikacji generalnej, zostając pierwszym liderem Pucharu Europy.

- Zawody były naprawdę udane. Po pierwsze wspaniale zorganizowane a po drugie bardzo silnie obsadzone. Zapowiada się więc, że tegoroczna rywalizacja w Pucharze Europy będzie bardzo zacięta. Dodatkowo towarzyszyła nam wspaniała pogoda i wielu kibiców. Zastrzeżenia można mieć jedynie do wiatru, którego trochę zabrakło. W ciągu czterech dni udało się bowiem rozegrać tylko 5 wyścigów. Cieszę się, że efekty moich intensywnych treningów są tak dobre. Po tym zwycięstwie uwierzyłem, że w tym sezonie znów mogę wygrywać. Teraz koncentruję się na przygotowaniach do Mistrzostw Europy w Formule Windsurfing, które odbędą się na początku czerwca u wybrzeży Rodos - powiedział po zakończeniu regat Wojtek Brzozowski.

Reklama

Bardzo dobrze w zawodach wypadł inny z Polaków, Michał Polanowski, który został sklasyfikowany na czwartej pozycji. Siódme miejsce zajął Przemysław Miarczyński.

Regaty w Portimao były pierwszą w tym roku imprezą zaliczaną do Pucharu Europy. W zawodach wzięło udział ponad 40 żeglarzy z 14 krajów. Tegoroczny cykl ma składać się z 6 imprez.

Klasyfikacja końcowa (5 wyścigów)

1. Wojciech Brzozowski - POL-10 (Qlub.com MOS Era Warszawa)

2. Gonzalo Costa Hoevel - ARG -3 (Argentyna)

3. Ross Williams - GBR - 83 (Wielka Brytania)

4. Michał Polanowski - POL-16 ( MOS 2 Warszawa)

5. David Beverino - ITA-3 (Włochy)

7. Przemysław Miarczyński - POL-126 (SKŻ Hestia Sopot)

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy