Reklama

Reklama

Brzozowski 3. w regatach i 2. w PŚ

Trzecie miejsce zajął Wojciech Brzozowski (MOS Era Warszawa) w zakończonych u wybrzeży wyspy Sylt regatach zaliczanych do klasyfikacji Pucharu Świata w Formule Windsurfing.

Wynik ten daje Polakowi drugie miejsce klasyfikacja łącznej PŚ. Zwycięzcą regat został Francuz Antoine Albeau a zdobywcą Pucharu Świata Amerykanin Micah Buzianis.

W ostatnich w tym roku regatach zaliczanych do klasyfikacji Pucharu Świata startowało 32 żeglarzy z 15 państw. W ciągu ośmiu dni rywalizacji udało się rozegrać w sumie 10 wyścigów. Dla Brzozowskiego początek zawodów nie był udany. Złamana przedłużka masztu w pierwszym wyścigu spowodowała, że Polak po pierwszym dniu regat był dopiero siódmy. W kolejnych startach Brzozowski radził sobie lepiej - udało mu się wygrać dwa wyścigi i ostatecznie zakończył regaty na trzecim miejscu. Wydawało się, że ten wynik wystarczy do zdobycia przez Polaka Pucharu Świata w Formule Windsurfing. Jednak po podliczeniu wyników przez PWA (Professional Windsurfers Association) okazało się, że zdobywcą Pucharu Świata jest w tym roku Amerykanin Micah Buzianis, który na Sylcie był czwarty, a wcześniej wygrał zawody PŚ w Łebie. Brzozowski kończy więc ten sezon na drugim miejscu, trzeci w klasyfikacji jest zwycięzca regat na wyspie Sylt Francuz Antoine Albeau.

Reklama

Brzozowski, który zdobył już w tym roku Puchar Europy pozostaje dalej w Niemczech, gdzie w środę rozpocznie rywalizację o medal Mistrzostw Świata w Formule Windsurfing. Zawody, które odbędą się w Dranske/Rugen potrwają do niedzieli, 5 października.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA (10 WYŚCIGÓW)
1. Antonie Albeau (Francja)       9.8 pkt
2. Ross Williams (Wielka Brytania)   21.7
3. Wojtek Brzozowski (MOS Era Warszawa) 23.4
4. Micah Buzianis (Stany Zjednoczone)  26,0
5. Gonzalo Costa Hoevel (Argentyna)   34.7
6. Steve Allen (Australia)       44,7
KLASYFIKACJA KOŃCOWA PUCHARU ŚWIATA
1. Micah Buzianis (Stany Zjednoczone)
2. Wojtek Brzozowski (MOS Era Warszawa)
3. Antoine Albeau (Francja)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy