Reklama

Reklama

Brytyjczycy zwiększają wydatki na sport olimpijski

Wielka Brytania zamierza wydać 276 milionów funtów na przygotowanie sportowców do letnich igrzysk w Rio de Janeiro w 2016 roku. To o pięć procent więcej niż przed tegoroczną olimpiadą w Londynie.

Brytyjczycy zwiększają budżet na sport, licząc, że wywalczą więcej medali niż w ojczyźnie, gdzie zdobyli rekordową liczbę 65.

W Londynie reprezentanci gospodarzy stanęli na najwyższym stopniu podium 29 razy - mniej tylko od sportowców z USA i Chin. Najwięcej złotych medali wywalczyli kolarze (12) i wioślarze (dziewięć). Te dyscypliny otrzymają z budżetu co najmniej 30 mln funtów w celu utrzymania dobrych wyników.

Z kolei wydatki na pływaków, którzy spisali się poniżej oczekiwań, zmniejszono o prawie cztery miliony funtów. Jeszcze gorzej przedstawia się sytuacja koszykarzy, piłkarzy ręcznych, zapaśników i tenisistów stołowych, których w ogóle nie uwzględniono w planach budżetowych.

Reklama

Część z zaoszczędzonych w ten sposób środków przeznaczona zostanie na rozwój boksu. Rywalizujący w tej dyscyplinie zawodnicy mogą liczyć na dodatkowe 4,25 mln funtów w porównaniu do poprzedniego czteroletniego okresu.

- Inwestujemy w naszych sportowców więcej publicznych pieniędzy niż przed igrzyskami, których byliśmy gospodarzami. Naszym celem jest wykorzystanie +rozpędu+ z Londynu za cztery lata - powiedział minister sportu Hugh Robertson.

Na paraolimpijczyków kraj wyda ponad 70 mln funtów, tj. niemal o połowę więcej niż przed tegorocznymi igrzyskami.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama