Bruins nadal w formie, emocje w Chicago

Obrońcy Pucharu Stanleya - hokeiści Boston Bruins są w świetnej formie. W poniedziałek "Niedźwiadki" pokonały w Pittsburghu tamtejsze "Pingwiny" 3-1 i było to ich 14 zwycięstwo w 15 ostatnich spotkaniach.

Bohaterem meczu został bez wątpienia bramkarz gości Tim Thomas. Ten doświadczony, bo 37-letni zawodnik, był zasypany gradem strzałów. Rywale próbowali pokonać go aż 46 razy. Skapitulował tylko po strzale Matta Cooke'a w 51. minucie, gdy Boston prowadził już 3-0 i był pewny wygranej.

Kluczowe dla losów spotkania wydarzenia miały miejsce na początku drugiej tercji. Goście objęli prowadzenie po strzale Gregory'ego Campbella, a potem skutecznie obronili się, gdy przez 70 sekund musieli grać w podwójnym osłabieniu. Gdy kary wykluczenia dobiegły końca wyprowadzili zabójczy kontratak, po którym Benoit Pouliot posłał krążek do siatki nad rękawicą Marca-Andre Fleury'ego.

Ogromne emocje przeżyli kibice w Chicago. "Czarne Jastrzębie" na początku drugiej tercji przegrywały już 0-3 z "Kojotami" z Phoenix. Mimo to, dzięki skutecznej postawie Jonathana Toewsa, zdołali doprowadzić do dogrywki, a potem rzutów karnych. W nich skuteczniejsi byli goście, a decydujące trafienie na swoim koncie zapisał Oliver Ekman-Larsson. Do siatki trafił jeszcze Radim Vrbata. Swojego karnego spudłował Toews, a strzał Martina Hossy obronił Mike Smith.

Wyniki poniedziałkowych spotkań:

Pittsburgh Penguins - Boston Bruins 1-3 (0-0, 0-2, 1-1)

Bramki: Cooke (51.) - Campbell (23.), Pouliot (28.), Seguin (42.). Strzały: 46-27. Widzów: 18 585.

Zobacz skrót meczu:

New York Rangers - Toronto Maple Leafs 2-4 (0-1, 2-2, 0-1)

Bramki: Anisimow (34.), Gaborik (35.) - Franson (7.), Connolly (26.), Lupul (27.), Steckel (60.). Strzały: 32-30. Widzów: 18 200.

Chicago Blackhawks - Phoenix Coyotes 3-4 po rzutach karnych (0-2, 3-1, 0-0 - 0-0)

Bramki: Toews (23. i 30.) , P. Kane (34.) - 3. Torres (3.), Vrbata (19.), Yandle (22.), Ekman-Larsson (decydujący karny). Strzały: 35-27. Widzów 21 079.

Florida Panthers - Washington Capitals 5-4 (3-1, 2-1, 0-2)

Bramki: Weiss (7. i 33.), Santorelli (8.), Kulikow (17.), Bergenheim (24.) - Knuble (18.), Eakin (40.), Laich (53.), Chimera (59.). Strzały: 30-32. Widzów: 16 337.

Ottawa Senators - Tampa Bay Bay Lightning 4-2 (0-0, 1-1, 3-1)

Bramki: Z. Smith (37. i 57.), Alfredsson (49.), Foligno (56.) - Gervais (34.), St. Louis (44.). Strzały: 31-33. Widzów: 18 742.