Reklama

Reklama

Bracia Brzezińscy wyróżnieni podczas zawodów o Puchar Pienin

Bracia Filip i Andrzej Brzezińscy, wychowankowie KS Sokolica Krościenko, mistrzowie świata juniorów w kajakarstwie górskim w konkurencji dwójek kanadyjkowych, zostali wyróżnieni przez władze gminy i klubu. Nagrody wręczono podczas zawodów o Puchar Pienin.

W rywalizacji o Pucharu Pienin wystartowało ponad sto zawodniczek i zawodników z dziewięciu klubów. W konkurencji dwójek kanadyjkowych wygrali bracia Brzezińscy.

Tuż po zawodach w siedzibie KS Sokolica Krościenko odbyła się uroczystość, podczas której wójt gminy Krościenko Stanisław Gawęda oraz prezes klubu Leszek Bobak wręczyli braciom Brzezińskim oraz tegorocznemu złotemu medaliście w konkurencjach zespołowych mistrzostw Europy w slalomie C2x3 Tomaszowi Kuci nagrody za dotychczasowe osiągnięcia sportowe.

- Cieszę się, że praca przed sezonem przyniosła już takie efekty. Start w Pucharze Pienin to kolejny etap przed kolejnymi po MŚJ ważnymi dla nas zawodami. W czwartek jedziemy do Bratysławy na Międzynarodowe Mistrzostwa Słowacji Slovak Open (21-22 sierpnia). Tam naszymi największymi rywalami będą Słowacy, trzykrotni mistrzowie olimpijscy (Sydney 2000, Ateny 2004, Pekin 2008), bracia Pavol i Peter Hochschornerowie - powiedział Andrzej Brzeziński.

Reklama

Filip Brzeziński dodał, że ich główny cel to kwalifikacje olimpijskie. - Trzeba ciężko trenować, ponieważ w przyszłym roku czeka nas zacięta walka o prawo startu na igrzyskach. Aktualnie jesteśmy na czwartej pozycji w rankingu, więc nie będzie łatwo.

W konkurencji K1 mężczyzn wygrał Rafał Polaczyk z KS Pieniny Szczawnica. Wśród startujących w tej konkurencji kobiet najlepsza była Monika Liptak z UKS Spływ Sromowce Niżne. W jedynkach kanadyjkowych wygrał Grzegorz Kwiatek z KS Pieniny Szczawnica.

- To były zawody niespodzianek. Przykładem zwycięstwo najmłodszego z braci Polaczyków, 18-letniego Rafała. Zaskoczeniem była również wygrana Grzegorza Kwiatka z finalistą tegorocznych mistrzostw świata juniorów i mistrzostw Europy Wojciechem Pasiutem - podsumował wiceprezes SKS Sokolica Krościenko Józef Dyda.

Z powodu gwałtownej burzy i ulewnego deszczu młodzicy w konkurencjach K1 i C2 mogli wystartować tylko w jednym biegu. Nie udało się natomiast przeprowadzić zawodów w jedynkach kajakowych młodziczek i kanadyjkach młodzików.

Wyniki:

mężczyźni

K1

1. Rafał Polaczyk (KS Pieniny Szczawnica) 89,78 s

2. Łukasz Polaczyk (AZS Kraków) 91,87

3. Maciej Okręglak (KS Start Nowy Sacz) 92,29

C1

1. Grzegorz Kwiatek (KS Pieniny Szczawnica) 101,30

2. Wojciech Pasiut (KS Start Nowy Sącz) 101,35

3. Rafał Kij Start (KS Nowy Sącz) 106,28

C2

1. Filip Brzeziński, Andrzej Brzeziński (AZS Kraków) 111,56

2. Andrzej Gondek, Andrzej Poparda (KS Start Nowy Sacz) 114,25

3. Karol Kasprzak, Marcin Kasprzak (Krakowski Klub Kajakowy) 115,28

K1 (młodzicy)

1. Kacper Ćwik (KS Start Nowy Sącz) 94,86

2. Jakub Brzeziński (KS Sokolica Krościenko) 97,64

3. Jarosław Klata (LKK Drzewica) 101,32

C2 (młodzicy)

1. Bartosz Orłowski, Przemysław Nowak (LKK Drzewica) 235,51

2. Adam Kozub, Jakub Janczy (UKS Spływ Sromowce Wyżne) 304,57

3. Krzysztof Zych, Wojciech Klata (LKK Drzewica) 349,50

kobiety

K1

1. Monika Liptak (UKS Spływ Sromowce Wyżne) 113,17

2. Anna Ingier (KS Start Nowy Sącz) 116,74

3. Agieszka Liptak (UKS Spływ Sromowce Wyżne) 116,99

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne