Reklama

Reklama

Boston wycofuje się ze starań o igrzyska w 2024 roku

Bostan nie zorganizuje letnich igrzysk w 2024 roku. Powodem jest brak gwarancji finansowych.

Amerykański Komitet Olimpijski postanowił wycofać kandydaturę Bostonu na organizatora letnich igrzysk olimpijskich w 2024 roku - poinformowała agencja AP. Powodem jest brak gwarancji finansowych miasta. Impreza musiałaby się odbyć ze środków sponsorów.

Burmistrz Bostonu Marty Walsh powiedział, że nie podpisze żadnego dokumentu, w którym będzie musiał zagwarantować publiczne pieniądze na organizację tak wielkiej imprezy. Ponadto bardzo słabo wypadały wszelkie wyniki sondaży. Mieszkańcy wyraźnie nie chcieli poprzeć kandydatury miasta i byli przeciwni wydawaniu publicznych pieniędzy na ten cel.

Reklama

Amerykański Komitet Olimpijski (USOC) musiałby zatem znaleźć prywatnych sponsorów, którzy zagwarantowaliby finansowanie imprezy.

Możliwe jest, że miejsce Bostonu zajmie Los Angeles. Oficjalne kandydatury muszą wpłynąć do MKOl do 15 września. Chęć zorganizowania igrzysk 2024 wyraziły już wcześniej: Budapeszt, Rzym, Paryż, Hamburg oraz Toronto. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy