Reklama

Reklama

Bosek: Siatkówka się nie znudzi

W najbliższych latach Polska zorganizuje trzy duże siatkarskie turnieje - mistrzostwa Europy juniorów (2012), seniorów (2013) oraz mundial (2014), a PZPS walczy o kolejne imprezy. Ryszard Bosek nie obawia się, ze kibicom "Biało-czerwonych" dyscyplina się znudzi.

- Siatkówki będzie na pewno bardzo dużo, ale jeżeli reprezentacje będą wygrywały, to na pewno się to nie "przeje". Większy problem byłby, gdybyśmy jako organizatorzy nie odnosili sukcesów" - powiedział mistrz olimpijski (1976) i świata (1974).

Reklama

W sobotę w Lublanie władze Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej przyznały Polsce wraz z Danią organizację mistrzostw Europy mężczyzn w 2013 roku. Kibiców siatkówki może dziwić taka współpraca z krajem skandynawskim.

- Ma ona polegać na uatrakcyjnieniu i propagowaniu tej dyscypliny sportu w Danii. Siatkówka w swojej przestrzeni musi się rozwijać i muszą dochodzić kraje, które na dzisiaj mało ją znają, a potencjalnie może się ona tam rozpowszechnić. W Danii na wysokim poziomie stoi siatkówka plażowa. Halowa jest jednak mało znana - dodał Bosek.

Trzykrotny wicemistrz Europy przyznał jednocześnie, że organizatorów czeka dosyć skomplikowana operacja logistyczna. - Ale skoro obie strony tego chcą, to na pewno się uda - podkreślił.

W Gdynii oraz w nowej Ergo-Arenie na granicy Gdańska i Sopotu mają odbyć się mecze fazy grupowej oraz ćwierćfinały. Najważniejsze spotkania rozegrane zostaną w Danii.

- Na pewno w jakimś sensie jest przykro, że walka o medale zostanie stoczona poza naszym krajem, ale myślę, że w tej kwestii bogatszy ma po prostu rację - podsumował Bosek.

Dowiedz się więcej na temat: 2013 | Mundial 2014 | siatkówka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje