Reklama

Reklama

Borussia z Arsenalem już w 1. kolejce Ligi Mistrzów

Mecz Borussii Dortmund z Arsenalem, w których występuje łącznie pięciu polskich piłkarzy, zostanie rozegrany już w pierwszej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów - 13 września w Niemczech.

W wyniku czwartkowego losowania w Monako LM Wojciech Szczęsny i Łukasz Fabiański z Arsenalu trafili na Borussię Dortmund - klub Łukasza Piszczka, Roberta Lewandowskiego i Jakuba Błaszczykowskiego.

Oprócz tych zespołów do grupy F dolosowano również Olympique Marsylia (wicemistrz Francji) oraz Olympiakos Pireus (mistrz Grecji).

Do "polskiej" rywalizacji może dojść również w grupie B, gdzie mistrz Francji OSC Lille Ludovica Obraniaka zmierzy się z Trabzonsporem (Piotr i Paweł Brożkowie, Arkadiusz Głowacki, Adrian Mierzejewski). Faworytem w tej grupie będzie Inter Mediolan (triumfator LM w 2010 roku), wysoko stoją również notowania CSKA Moskwa.

Reklama

Pierwsza kolejka fazy grupowej planowana jest na 13/14 września, a szósta - ostatnia - na 6/7 grudnia. Finał rozgrywek odbędzie się 19 maja w Monachium.

Terminarz Ligi Mistrzów:

Grupa A

środa, 14.09.2011

Manchester City - SSC Napoli

FC Villarreal - Bayern Monachium

wtorek, 27.09.2011

Bayern Monachium - Manchester City

SSC Napoli - FC Villarreal

wtorek, 18.10.2011

SSC Napoli - Bayern Monachium

Manchester City - FC Villarreal

środa, 2.11.2011

Bayern Monachium - SSC Napoli

FC Villarreal - Manchester City

wtorek, 22.11.2011

SSC Napoli - Manchester City

Bayern Monachium - FC Villarreal

środa, 7.12.2011

Manchester City - Bayern Monachium

FC Villarreal - SSC Napoli

Grupa B

środa, 14.09.2011

OSC Lille - CSKA Moskwa

Inter Mediolan - Trabzonspor

wtorek, 27.09.2011

CSKA Moskwa - Inter Mediolan

Trabzonspor - OSC Lille

wtorek, 18.10.2011

CSKA Moskwa - Trabzonspor

OSC Lille - Inter Mediolan

środa, 2.11.2011

Trabzonspor - CSKA Moskwa

Inter Mediolan - OSC Lille

wtorek, 22.11.2011

CSKA Moskwa - OSC Lille

Trabzonspor - Inter Mediolan

środa, 7.12.2011

OSC Lille - Trabzonspor

Inter Mediolan - CSKA Moskwa

Grupa C

środa, 14.09.2011

FC Basel - FC Otelul Galati

Benfica Lizbona - Manchester United

wtorek, 27.09.2011

Manchester United - FC Basel

FC Otelul Galati - Benfica Lizbona

wtorek, 18.10.2011

FC Otelul Galati - Manchester United

FC Basel - Benfica Lizbona

środa, 2.11.2011

Manchester United - FC Otelul Galati

Benfica Lizbona - FC Basel

wtorek, 22.11.2011

FC Otelul Galati - FC Basel

Manchester United - Benfica Lizbona

środa, 7.12.2011

FC Basel - Manchester United

Benfica Lizbona - FC Otelul Galati

Grupa D

środa, 14.09.2011

Dinamo Zagrzeb - Real Madryt

Ajax Amsterdam - Olympique Lyon

wtorek, 27.09.2011

Olympique Lyon - Dinamo Zagrzeb

Real Madryt - Ajax Amsterdam

wtorek, 18.10.2011

Real Madryt - Olympique Lyon

Dinamo Zagrzeb - Ajax Amsterdam

środa, 2.11.2011

Olympique Lyon - Real Madryt

Ajax Amsterdam - Dinamo Zagrzeb

wtorek, 22.11.2011

Real Madryt - Dinamo Zagrzeb

Olympique Lyon - Ajax Amsterdam

środa, 7.12.2011

Dinamo Zagrzeb - Olympique Lyon

Ajax Amsterdam - Real Madryt

Grupa E

wtorek, 13.09.2011

FC Chelsea - Bayer Leverkusen

KRC Genk - FC Valencia

środa, 28.09.2011

FC Valencia - FC Chelsea

Bayer Leverkusen - KRC Genk

środa, 19.10.2011

Bayer Leverkusen - FC Valencia

FC Chelsea - KRC Genk

wtorek, 1.11.2011

FC Valencia - Bayer Leverkusen

KRC Genk - FC Chelsea

środa, 23.11.2011

Bayer Leverkusen - FC Chelsea

FC Valencia - KRC Genk

wtorek, 6.12.2011

FC Chelsea - FC Valencia

KRC Genk - Bayer Leverkusen

Grupa F

wtorek, 13.09.2011

Olympiakos Pireus - Olympique Marsylia

Borussia Dortmund - FC Arsenal

środa, 28.09.2011

FC Arsenal - Olympiakos Pireus

Olympique Marsylia - Borussia Dortmund

środa, 19.10.2011

Olympique Marsylia - FC Arsenal

Olympiakos Pireus - Borussia Dortmund

wtorek, 1.11.2011

FC Arsenal - Olympique Marsylia

Borussia Dortmund - Olympiakos Pireus

środa, 23.11.2011

Olympique Marsylia - Olympiakos Pireus

FC Arsenal - Borussia Dortmund

wtorek, 6.12.2011

Olympiakos Pireus - FC Arsenal

Borussia Dortmund - Olympique Marsylia

Grupa G

wtorek, 13.09.2011

FC Porto - Szachtar Donieck

APOEL Nikozja - Zenit St. Petersburg

środa, 28.09.2011

Zenit St. Petersburg - FC Porto

Szachtar Donieck - APOEL Nikozja

środa, 19.10.2011

Szachtar Donieck - Zenit St. Petersburg

FC Porto - APOEL Nikozja

wtorek, 1.11.2011

Zenit St. Petersburg - Szachtar Donieck

APOEL Nikozja - FC Porto

środa, 23.11.2011

Zenit St. Petersburg - APOEL Nikozja

Szachtar Donieck - FC Porto

wtorek, 6.12.2011

FC Porto - Zenit St. Petersburg

APOEL Nikozja - Szachtar Donieck

Grupa H

wtorek, 13.09.2011

FC Barcelona - AC Milan

Viktoria Pilzno - BATE Borysów

środa, 28.09.2011

BATE Borysów - FC Barcelona

AC Milan - Viktoria Pilzno

środa, 19.10.2011

AC Milan - BATE Borysów

FC Barcelona - Viktoria Pilzno

wtorek, 1.11.2011

BATE Borysów - AC Milan

Viktoria Pilzno - FC Barcelona

środa, 23.11.2011

AC Milan - FC Barcelona

BATE Borysów - Viktoria Pilzno

wtorek, 6.12.2011

FC Barcelona - BATE Borysów

Viktoria Pilzno - AC Milan

Kolejne rundy:

1/8 finału - 4/15 i 21/22 lutego - 6 i 13/14 marca

ćwierćfinały - 27/28 marca - 3/4 kwietnia

półfinały - 17/18 kwietnia - 24/25 kwietnia

finał - 19 maja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama