Reklama

Reklama

Boniek pełnomocnikiem Platiniego!

Na dniach Zbigniew Boniek ma zostać koordynatorem UEFA (Europejskiej Unii Piłkarskiej) do spraw EURO 2012 w Polsce. To wyraz zaufania do "Zibiego" ze strony szefa UEFA Michela Platiniego! Co się stanie w tej sytuacji z Michałem Listkiewiczem, który bardzo liczył na to stanowisko?

Boniek przed wyborami na fotel prezesa PZPN miał najwyższe poparcie społeczne (blisko 90 procent w sondażach), mógł liczyć także na ścisłą współpracę z rządem polskim oraz FIFA i UEFA. Jednak okazał się nie do zaakceptowania wśród delegatów na Zjazd Wyborczy związku, po dziewięciu latach rządów Michała Listkiewicza. Ludzie Listkiewicza woleli zaufać Grzegorzowi Lato. Spośród 113 delegatów, 57 zagłosowało na Latę... Nie ma co ukrywać, fakt wyboru Laty powoduje, że stan wojenny w polskiej piłce na dniach może się przekształcić w IV wojnę futbolową.

Reklama

Zbigniew Boniek w hotelu "Sheraton" w Warszawie sprawiał wrażenie człowieka niezwykle spokojnego. - Jak pan skomentuje poparcie Hrihorija Surkisa, który jak rozumiem reprezentował stanowisko FIFA i UEFA? - padło pytanie. "Zibi" odparł z uśmiechem: "To był gwóźdź do mojej trumny". Faktem jest, że Surkis wystąpił bardzo zdecydowanie. Za kulisami przemawiał do Grzegorza Laty i Zdzisława Kręciny jeszcze bardziej dobitnie. Nie przyniosło to spodziewanego efektu, ale... FIFA i UEFA nie zamierzają rezygnować z Bońka w kontekście swojej działalności. Okazuje się, że 52-letni menedżer, a kiedyś jeden z najlepszych piłkarzy w historii naszego futbolu, na dniach ma otrzymać stanowisko koordynatora za strony UEFA ds. EURO 2012 w Polsce. To Boniek będzie partnerem dla Michela Platiniego! To Boniek w imieniu szefa UEFA będzie się kontaktował z premierem Donaldem Tuskiem, to Boniek będzie ściśle współdziałał z ministrem sportu Mirosławem Drzewieckim, a także szefem spółki PL.2012 Marcinem Herrą.

Listkiewicz odlatuje do Nowej Zelandii na mistrzostwa świata kobiet do lat 17. Zachwalał sobie tę wyprawę, licząc na stanowisko, które teraz ma otrzymać Boniek... Już były prezes PZPN jest członkiem komisji sędziowskiej FIFA, ale władze międzynarodowe są rozczarowane kłopotami, które ostatnio przeżywał nasz związek kierowany przez Listkiewicza. Stąd projekt EURO 2012 zamierzają powierzyć Bońkowi, który jest już członkiem komisji marketingowej UEFA.

Kto wie, czy Boniek nie doprowadzi w tej sytuacji do tego, aby całe EURO 2012 odbyło się w Polsce! Szczególnie biorąc pod uwagę dzisiejszą informację, która dotarła do nas z Kijowa, iż Ukraina wstrzymuje przygotowania do finałów ME ze względu na kryzys finansowy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL