Reklama

Reklama

Boniek kończy polemikę z prezydentem

- Zamiast mówić, że "ktoś gada głupoty" wyjaśniliśmy sobie pewne sprawy. Nie chcę zanudzać szanowny Panie, ale ja nigdy nie stwierdziłem, że na stadionie Wisły nie można grać. Powiedziałem tylko, że nie jest to obiekt nowoczesny, komfortowy i ciężko wytłumaczyć, dlaczego kosztował prawie dwa razy tyle co piękny stadion Legii - w swym felietonie Zbigniew Boniek kończy polemikę z prezydentem Krakowa Jackiem Majchrowskim.

- Zamiast mówić, że "ktoś gada głupoty" wyjaśniliśmy sobie pewne sprawy.  Nie chcę zanudzać szanowny Panie, ale ja nigdy nie stwierdziłem, że na stadionie Wisły nie można grać.  Powiedziałem tylko, że nie jest to obiekt nowoczesny, komfortowy  i ciężko wytłumaczyć, dlaczego kosztował prawie dwa razy tyle co piękny stadion Legii - w swym felietonie Zbigniew Boniek kończy polemikę z prezydentem Krakowa Jackiem Majchrowskim.

Prezydent Majchrowski odpowiada Bońkowi

No proszę, można kulturalnie porozmawiać. Zamiast mówić, że "ktoś gada głupoty" wyjaśniliśmy sobie pewne sprawy. Nie chcę zanudzać szanowny Panie, ale ja nigdy nie stwierdziłem, że na stadionie Wisły nie można grać. Powiedziałem tylko, że nie jest to obiekt nowoczesny, komfortowy i ciężko wytłumaczyć, dlaczego kosztował prawie dwa razy tyle co piękny stadion Legii.

Zostaję jednak przy swoich opiniach. Ktoś kiedyś powiedział, że różnica poglądów rodzi postęp. W jednej jednak kwestii się zgadzamy: UEFA zakochała się w Krakowie, bo trudno inaczej. To piękne i wspaniałe miasto. Nie decydowała jednak UEFA, gdzie w Polsce gramy EURO 2012, bo była to tylko i wyłącznie decyzja władz polskich. Można wyczuć, że czuje się pan bardzo zawiedziony, że nie wybrano Krakowa i wielu z nas także.

Reklama

Była nawet szansa, że Polska może mieć piąte miasto, ale nikt nic w tej sprawie nic nie zrobił. Nie roztrząsajmy już dzisiaj, dlaczego tak się stało, bo to już była decyzja podejmowana poza pana plecami. Decydowali o tym ludzie "z polskiej piłki". Zostawmy jednak pytania "jak?" i "dlaczego?", bo za chwilę trzeba będzie polemizować z kimś innym.

Euro 2012 się zbliża, zacznijmy żyć aspektem sportowym. Już za chwilę gramy z Włochami, a potem no właśnie - jak mówił nasz selekcjoner - Związek Radziecki nam odmówił. A co to za problem? Znalazł się inny kandydat do gry.

Zapraszamy na bloga Zbigniewa Bońka

***

Zbigniew Boniek współpracuje z INTERIA.PL. Pisze u nas felietony, a także prowadzi swojego bloga "Spojrzenie z boku Zibiego". Zapraszamy do lektury! Kolejne teksty Zibiego już niebawem!

Autor zainspirował INTERIA.PL do finansowego wspierania Bydgoskiego Zespołu Placówek Wychowawczych z ul. Stolarskiej 2.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL