Reklama

Reklama

Bohater Hiszpanii

Andrés Iniesta został wybrany najlepszym piłkarzem meczu Rosja - Hiszpania. Pomocnik grający na co dzień w FC Barcelona, zaliczył asystę przy pierwszym golu, który otworzył wynik spotkania.

Mimo młodego wieku, wyróżnia się dojrzałością w grze, zarówno w klubie jak i reprezentacji Hiszpanii. W meczu z Rosją, popisał się świetną asystą, po której padła pierwsza bramka i śmiało można powiedzieć, że był to przełomowy moment spotkania. Deszczowy, wiedeński wieczór był szczęśliwy dla Hiszpanów, którzy awansowali do finału a duża w tym zasługa Andrésa Iniesty.

Iniesta to żywa legenda klubu z Barcelony, bo już jako 12 - latek przywdział trykot katalońskiej drużyny. Mimo, że od najmłodszych lat, wielu znawców futbolu wróżyło mu wielką karierę, to jednak Andrés przez długi okres czasu nie mógł przebić się do pierwszej kadry Barcelony i tym samym zaprezentować swoich umiejętności.

Reklama

W sezonie 2004/2005 rozegrał 37 na 38 możliwych ligowych meczów, najwięcej z całej drużyny, ale na murawę najczęściej wchodził z ławki rezerwowych. W momencie kiedy jego kolega z drużyny Xavi nabawił się poważnej kontuzji, Iniesta na dłużej zagościł w pierwszej "jedenastce".

Piłkarz "Dumy Katalonii" na boisku wyróżnia się szybkością, dobrym przeglądem pola i nieskazitelną techniką. Ze swobodą potrafi operować piłką, słynie ze świetnych dograń do kolegów, ale także sam potrafi zaskoczyć bramkarza, mocnym i niesygnalizowanym strzałem.

Iniesta przebrnął przez młodzieżowe szczeble reprezentacji Hiszpanii, aby w 27 maja 2006, (co ciekawe w meczu z Rosją) zadebiutować w pierwszej drużynie narodowej.

Andres Iniesta

Pozycja: pomocnik

Rok urodzenia: 1984

Wzrost:: 164 cm

Waga: 64

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL