Reklama

Reklama

Bogdan Wenta liczy na powrót Karola Bieleckiego

Trener reprezentacji Polski w piłce ręcznej Bogdan Wenta liczy na powrót do kadry Karola Bieleckiego, który stracił wzrok w oku wskutek wypadku 11 czerwca w meczu towarzyskim z Chorwacją w Kielcach.

"My bardzo czekamy na niego. Wierzymy wszyscy, że będzie jeszcze na boisku, bo fizycznie w ogóle go to nie zmieniło. Jest tylko kwestia, jak on się do tej sytuacji dostosuje" - powiedział Wenta w wywiadzie dla telewizji Polvision w Chicago. W sobotę polscy szczypiorniści zmierzą się w Chicago spotkaniu towarzyskim z Niemcami.

Wenta dodał, że jest w stałym kontakcie z Bieleckim, który przechodzi rehabilitację i prawdopodobnie już za kilkanaście dni wznowi treningi w swoim niemieckim klubie.

Reklama

"W naszej dyscyplinie, jak w każdej, wzrok jest potrzebny. Jednak mimo że Karol w tym wypadku podczas towarzyskiego meczu stracił wzrok w jednym oku, fizycznie nie zmieniło go to. Pytanie jest, jak on wewnętrznie do tego podchodzi. Wiemy, że na początku były to trudne momenty" - powiedział Wenta.

"Wszyscy wierzymy, że jesienią będzie w reprezentacji. Na dzisiaj tak do tego optymistycznie podchodzę" - dodał selekcjoner drużyny narodowej.

Czytaj również:

Karol Bielecki może wrócić do gry

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama