Reklama

Reklama

Bogdan Chruścicki nie żyje. Odszedł w wieku 69 lat

​Nie żyje Bogdan Chruścicki. Znany dziennikarz sportowy pracował m.in. w Polskim Radiu i Eurosporcie. W ostatnich latach komentował głównie biegi i skoki narciarskie. Odszedł w wieku 69 lat.

Smutną wiadomość przekazał dzisiaj rano na swoim Twitterze redaktor Andrzej Kostyra. "Zmarł red. Bogdan Chruścicki. Mój przyjaciel od 40 lat i wspaniały człowiek. Znakomity dziennikarz" - napisał na swoim koncie w portalu społecznościowym Kostyra.

Chruścicki urodził się 16 października 1946 roku - dzisiaj przypadały zatem jego 69. urodziny. Był między innymi redaktorem naczelnym Kroniki Sportu Polskiego i autorem szeregu publikacji poświęconych rozmaitym dyscyplinom sportowym.

Kibice w całym kraju podziwiali jego ciepły głos, a on sam zawsze był wielkim profesjonalistą. Młodsi dziennikarze brali z niego przykład i wzorowali się na nim.

Reklama

Swoją karierę w mediach Chruścicki opisywał następująco: "Jako bardzo młody człowiek wygrałem konkurs organizowany przez PAP i zacząłem pisać. Początkowo nie o sporcie tylko o zupełnie innych rzeczach. Szybko przeniosłem się do "Sztandaru Młodych", do działu sportowego. Moja kariera "przy mikrofonie" zaczęła się w 1977 roku w radio i trwa do dzisiaj".

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL