Reklama

Reklama

Bodnar liderem Wyścigu Solidarności

Łukasz Bodnar (DHL Author) wygrał czwarty etap kolarskiego Wyścigu Solidarności - jazdę indywidualną na czas w Ożarowie pod Sandomierzem i zdobył żółtą koszulkę lidera.

Łukasz Bodnar (DHL Author) wygrał czwarty etap kolarskiego Wyścigu Solidarności - jazdę indywidualną na czas w Ożarowie pod Sandomierzem i zdobył żółtą koszulkę lidera.

Bodnar wyprzedził o 17 sekund Ukraińca Denisa Kostiuka (ISD Sports Donieck) oraz o 36 sekund Błażeja Janiaczyka (reprezentacja Polski/Mróz-Action-Uniqa).

Jazdę na czas zorganizowano w Ożarowie po raz czwarty z rzędu, tym razem na skróconej ze względu na roboty drogowe pętli liczącej 22 km. Godzinę przed startem pierwszego kolarza spadł deszcz, jezdnia była śliska, ale szybko wyschła i zawodnicy rywalizowali w równych i sprawiedliwych warunkach.

Faworytem był zwycięzca ubiegłorocznego Wyścigu Solidarności Łukasz Bodnar, który przed tygodniem w Złotoryi obronił tytuł mistrza Polski w jeździe na czas. O swych szansach wypowiadał się z dużą ostrożnością, ale na trasie udowodnił, że obecnie jest najlepszym w kraju specjalistą od takich prób.

Reklama

Różnice na mecie nie były jednak wielkie. Na ósmym miejscu, ze stratą 1 minuty i 10 sekund, uplasował się młodszy brat Łukasza - Maciej Bodnar, wybrany niedawno do reprezentacji na igrzyska olimpijskie w Pekinie.

"Wyścigu jeszcze nie wygrałem. Kostiuk i Janiaczyk będą atakować do końca, ale mają słabsze ekipy. Mam nadzieję, że koszulkę lidera obronię aż do końcowej mety w Jastrzębiu Zdroju" - ocenił nowy lider.

W ostatnich latach "etap prawdy", jak mówi się o jeździe na czas, decydował o losach Wyścigu Solidarności. Przed rokiem Łukasz Bodnar był w Ożarowie najlepszy i bez większych probemów obronił do końca żółty trykot.

Jednak historia wcale nie musi się powtórzyć. "Przed nami dwa górskie etapy, a Denis Kostiuk jest na tyle silny, że da sobie radę i bez pomocy drużyny. Podobie jest z ekipą Mroza, która ma w czołówce Janiaczyka, Rutkiewicza i Huzarskiego. Walka dopiero przed nami" - skomentował dyrektor sportowy ekipy z Doniecka Bohdan Bondariew.

Po południu odbędzie się piąty etap wyścigu, z Tarnobrzega do Kielc (140 km). Kolarze są spodziewani na mecie po godz. 20.00.

Wyniki 4. etapu, jazda ind. na czas wokół Ożarowa (22,1 km):

1. Łukasz Bodnar (DHL Author) 28.05

2. Denis Kostiuk (Ukraina/ISD Sports Donieck) strata 17 s

3. Błażej Janiaczyk (Polska/Mróz-Action-Uniqa) 36

4. Roger Kluge (reprezentacja Niemiec) 58

5. Dawid Krupa (Polska młodzieżowa) 1.03

6. Marek Rutkiewicz (Polska/Mróz-Action-Uniqa) 1.09

7. Bartosz Huzarski (Polska/Mróz-Action-Uniqa) 1.09

8. Maciej Bodnar (Polska młodzieżowa) 1.10

9. Tomasz Kiendyś (CCC Polsat Polkowice) 1.14

10. Robert Bengsch (reprezentacja Niemiec) 1.18

klasyfikacja generalna:

1. Łukasz Bodnar - 9:34.57

2. Kostiuk strata 15 s

3. Janiaczyk 35

4. Kluge 57

5. Krupa 1.03

6. Rutkiewicz 1.09

7. Huzarski 1.09

8. Maciej Bodnar 1.10

9. Kiendyś 1.14

10. Bengsch 1.19

Reklama

Reklama

Reklama