Reklama

Reklama

Błażusiak czwarty w Barcelonie po wypadku na wagę złota

Tadeusz Błażusiak zajął czwarte miejsce w rozegranych w miniony weekend zawodach X-Games w Barcelonie. Polak walczył o zwycięstwo, ale na ostatnim okrążeniu zaliczył poważny upadek, który wykluczył go z walki o podium.

Tadeusz Błażusiak był rozczarowany z czwartego miejsca.
- Przepadło mi zwycięstwo oraz medal i to na ostatnim okrążeniu - żałował Polak. - Prowadziłem z Mikem Brownem świetny wyścig, walczyliśmy o zwycięstwo, ale wszystko zakończyło się dla mnie na ostatnim okrążeniu. Ścigaliśmy się na absolutnym limicie. W czasie wyścigu miałem nieco większą prędkość niż Brown i robiłem wszystko, co było w mojej mocy, aby go wyprzedzić.
- Niestety, na torze był właściwie jeden wąski tor jazdy i było bardzo ciężko wyprzedzać. Na przedostatnim okrążeniu Mike popełnił błąd na kamienistym podjeździe i prawie udało mi się go wyprzedzić, ale utrzymał linię i zachował pozycję - opowiada Tadeusz Błażusiak. - Na ostatnim okrążeniu wiedziałem, że muszę spróbować. Przycisnąłem mocno, aby zmniejszyć dystans, ale na podwójnym skoku straciłem trakcję.
- Nie jestem do końca pewny co się stało, ale zeskoczyłem z motocykla w powietrzu. Dość mocno uderzyłem o ziemię i uszkodziłem nadgarstek - wspomina Polak. - Szkoda, że w ten sposób zakończyłem tak wspaniały wyścig, ale to właśnie część wyścigów. Raz na wozie, raz pod wozem. Z dużym bólem nadgarstka i ogólnie całego ciała, a także mocno rozbitym motocyklem, zdołałem dojechać do mety na czwartym miejscu.
Tadeusza Błażusiaka czeka teraz rezonans magnetyczny nadgarstka. - Mam nadzieję na szybką rehabilitację i rychły powrót do rywalizacji. Chcę wrócić jeszcze silniejszy na kolejną rundę mistrzostw Ameryki, a tydzień później na kolejne X-Games w Monachium - planuje Błażusiak.

Reklama

Wyniki X-Games 2013 Barcelona:

1. Mike Brown (KTM) 10:59.579;

2. Colton Haaker (Honda) 11:01.417;

3. Cody Webb (Beta) 11:14.456;

4. Taddy Błażusiak (KTM) 11:22.695;

5. Cory Graffunder (Husqvarna) 11:24.988...

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy