Biegli 100 kilometrów!

Ukrainiec Rusłan Kondyba zwyciężył w biegu górskim na 100 km "Sudecka Setka", ze startem i metą w Boguszowie, na najwyżej położonym rynku w Polsce. Za nim uplasowali się wałbrzyszanie: Marek Swoboda, Marek Henczka i Edward Baczewski.

W maratonie górskim pierwsze miejsce zajął Mirosław Kaczuga, drugie Piotr Holly (obaj Wałbrzych), a trzecie Mirosław Bugaj (Poznań).

"Sudecka Setka" jest jednym z najtrudniejszych biegów w kraju. Prowadzi m.in. przez Chełmiec, najwyższy szczyt Gór Wałbrzyskich (850 m npm.) oraz Trójgarb. Część trasy przebiega leśnymi drogami. Mimo to spośród 197 zawodników, którzy wystartowali, tylko pięciu nie wytrzymało trudów trasy i zostało zwiezionych z niej przez służby medyczne.

Uczestnicy zawodów chwalili bardzo dobrą organizację imprezy, przeprowadzonej na zmienionej w stosunku do poprzednich lat trasie.